Wróć do strony głównej.
Kwietnia 19, 2024, 11:49:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: czy musimy iść do logopedy?  (Przeczytany 6177 razy)
stanmarsz
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Padziernika 30, 2019, 01:11:28 »

mam problem - moja córka lat 5 nie wymawia poprawie głosek szeleszczących "sz" "cz" - mówi "ś" "ć"
po kilku próbach jest w stanie je wymówić, ale na co dzień nie kontroluje się i musimy ją upominać. Czy to już powód żeby iść do logopedy czy jest szansa, ze wyćwiczymy to z nią sami w domu?
w przedszkolu sugerują nam logopedę, ale to prywatne przedszkole i prywatny logopeda (40zł za godzinę). Wydaje mi się, że to zbędny wydatek, jednak nie chce też oszczędzać na dziecku
Zapisane

Sprawdź czy maszt  w twoim wózku działa poprawnie - zobacz jak to zrobić: https://www.lemarpol.com.pl/maszt-do-wozka-widlowego/
kongawawa21
Newbie
*
Wiadomości: 1


WWW
« Odpowiedz #1 : Listopada 05, 2019, 11:51:53 »

Witam moja córka również nie moiwła głosek sz cz dz itd oraz r w przedszkolu pracowała z logopedą ale efekt marny. Polecam ci ściągnąć z internetu karty prac do nauki z dzieckiem głosek i ćwiczyć codziennie. Po 3 miesiącach wszystko mówiła. Zostało na r logopeda przyjeżdżała do nas prze 4 miesiące efekt żaden. Kupiłam na internecie Rereka po 1 miesiącu mówi pięknie r jeszcze musimy je utrwalić w wyrazach ale pięknie je wymawia. Jak dla mnie szkoda kasy na logopedę. Polecam również relaksujący masaż dla ciebie https://relaxmindandbody.pl/masaz-dla-dwojga po sukcesie z wymową.
Zapisane
smerflasuch
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #2 : Grudnia 10, 2019, 02:02:00 »

Trzeba ćwiczyć z dzieckiem w domu. Moim zdaniem do logopedy warto się udać, kiedy już kompletnie nie masz siły, czasu ani cierpliwości. Osobiście preferuję samodzielną naukę poprzez zabawę. W internecie na pewno znajdziesz tego typu zabawy Uśmiech
Zapisane

celinedion
Newbie
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #3 : Maja 08, 2023, 08:41:27 »

Choć możesz spróbować ćwiczyć z nią w domu, warto zdać się na fachową opinię logopedy, który po dokładnej diagnozie pomoże w doborze odpowiednich ćwiczeń i sposobów na poprawę wymowy Twojego dziecka. Warto też pamiętać, mapquest driving directions że im wcześniej rozpocznie się terapię, tym łatwiej będzie osiągnąć pozytywne efekty.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!