Wróć do strony głównej.
Marca 29, 2024, 12:39:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 3 miesiące brak kontaktu  (Przeczytany 3585 razy)
Martynaaaaaa
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Listopada 04, 2019, 01:21:05 »

Witam,

Potrzebuje pomocy odnośnie mojego 3 miesięcznego synka. Bardzo trudno nawiązać z nim konkat wzrokowy, jest on wręcz wymuszony. W pozycji pionowej uzyskanie kontaktu jest niemożliwe, patrzy wszędzie ale nie na osobę inicjującą kontakt. Uśmiecha się sporadycznie i spontanicznie na widok mnie. Na innych nie reaguje. Nie reaguje na dźwięki, wołanie. Uwielbia kąpiel, uwielbia zasypiac w ramionach. Nie lubi być noszony przodem do osoby noszącej. Co robić? Czy moje obawy są słuszne? Czy syn jest dzieckiem autystycznym? Czy jest skazany na zależność osób trzecich do końca życia? Czy można cofnąć jego zaburzenia? Proszę m3oc. Mąż nie widzi problemu, nie chce ze mną rozmawiać na ten temat. Jak pomóc mojemu dziecku??
Zapisane
Ona89mk
Newbie
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #1 : Kwietnia 10, 2020, 04:32:35 »

U nas dokladnie ten sam problem. Jak wyglada u Was sytuacja na dzien dzisiejszy? Polepszylo sie mam nadzieje?
Zapisane
todd
Newbie
*
Wiadomości: 25


« Odpowiedz #2 : Kwietnia 11, 2020, 11:39:02 »

Jako że przechodziłem to już ponad rok temu ... podpowiem.

1.Mało prawdopodobne że ktoś zdiagnozuje dziecko przed 2 rokiem życia (zwłaszcza przez internet) - bo wiele zachowań jest wspólnych dla dzieci chorych i zdrowych
2. Spektrum autyzmu jest bardzo szerokie - od bardzo głębokiego (połączonego z upośledzeniem) do łagodnego gdzie ludzie funkcjonują samodzielnie. Generalnie dziecko autystyczne nie będzie nigdy samodzielne.
3.Autyzmu nie da się cofnąć, nie ma na to lekarstwa. Jest rehabilitacja która pomaga polepszyć jakość życia.
4.Zazwyczaj jedna osoba widzi zaburzenia (Pani) a druga "racjonalizuje" (Mąż) - na ten moment każde z was ma 50% racji
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2020, 11:44:12 wysłane przez todd » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!