Wróć do strony głównej.
Kwietnia 19, 2024, 08:36:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Emocje  (Przeczytany 3333 razy)
grazyna-h
Newbie
*
Wiadomości: 11


« : Sierpnia 21, 2020, 11:53:08 »

Witam
Jestem mamą 6 latka który ma podwyższony iloraz inteligencji, jednak ma problem z rozpoznawaniem emocji. Jest całkowicie zdrowym chlopcem, był u państwa badany jak miał niespełna 2 lata. Jednak nie daje rady kiedy Igor nie reaguje na mój płacz, złość itd. Dodatkowo nie słucha próśb oraz zakazów zawsze ma coś do powiedzenia, zawsze wie wszystko lepiej. I jest mocno rozkojarzony czasami mówię do niego i widzę że myśli o czymś innym, potem jak pytam o czym mówię to się śmieje i mówi że nie słuchał i nie widzi ze jestem wtedy zła. Co robić żeby zaczął się skupiać,  rozpoznawać emocje i słuchać poleceń.
Dodam że Igor idzie teraz do zerowki, sam czyta książki i nie dziecięce tylko encyklopedie, jest mocno rozwinięty fizycznie gra w piłkę nożną tak dobrze ze zgłosił się po niego klub piłkarski ale ja nie daje rady z emocjami.
Przyznam że ja i mąż to też mieszanki wybuchowe i widzimy że Igor odziedziczył po nas charaktery ale chce żeby mu w życiu było latwiej.
Proszę o pomoc
Zapisane
Małgosia
Global Moderator
Newbie
*****
Wiadomości: 35


« Odpowiedz #1 : Sierpnia 21, 2020, 10:03:16 »

Dzień dobry,

Jak sama Pani zauważyła, Igor prezentuje pewne niepokojące zachowania (problem z rozpoznawaniem, rozumieniem i nazywaniem emocji oraz sytuacji społecznych, przewaga chęci działania na własnych zasadach, niechęć do respektowania określonych reguł). Pisze Pani, że Syn był diagnozowany w wieku niespełna dwóch lat, a teraz jest już sześciolatkiem, dlatego zachęcałabym jednak do re-diagnozy, aby ocenić rozwój Igora w obecnym momencie oraz uzyskać wskazówki do pracy nad zachowaniami Syna, które wzbudzają Pani niepokój i powodują bezsilność.

Ciężko dobrać odpowiednie ćwiczenia (poziom trudności, rodzaj materiału zadaniowego) bez uprzedniego poznania możliwości poznawczych i językowych Pani Syna. Zwykle ćwiczenia dotyczące emocji i relacji społecznych oraz rozumienia pewnych zasad społecznych dobierane są indywidualnie, w zależności od tego, co zostało opanowane, a z czym są największe trudności (konkretne sytuacje społeczne, konkretne emocje i in.).
W naszym wydawnictwie można zakupić pomoc pt.: "Emocje i relacje społeczne" (https://sklep.centrummetodykrakowskiej.pl/katalog/cwiczenia/emocje-i-relacje-spoleczne-17.html). Jest to zbiór obrazków sytuacyjnych, na których możemy ćwiczyć umiejętność rozumienia i nazywania emocji  oraz norm społecznych. Zachęcam do skorzystania i rozpoczęcia pracy nad tym, co dla Syna i dla Was najtrudniejsze.

Pozdrawiam,
Małgosia Lasak
Zapisane
golum
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #2 : Sierpnia 27, 2020, 11:02:42 »

Hm, a czy zastanawiałaś się nad wizytą u psychologa z synem? Może są to pewne objawy autyzmu.

Zna chłopca, też szalenie inteligentny, jednak ma ogromny problem z emocjami - z tym, że w jego przypadku, trzyma je jak na dłoni. Ma zespół Aspergera.

To, co opisałaś również wydaje mi się dość niepokojące. Pamiętaj też, ze autyzm to nic strasznego, a takich ludzi jest wielu
Zapisane

Jak prawidłowo dobrać opony do wózka widłowego? Zobacz tutaj: https://www.bydgoszcz.com/wiadomosci/s/10648,jak-prawidlowo-dobrac-opony-do-wozka-widlowego-sprawdz
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!