Wróć do strony głównej.
Kwietnia 20, 2024, 04:59:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Dziewczynka 12mc  (Przeczytany 5038 razy)
Monika131180
Newbie
*
Wiadomości: 4


« : Czerwca 20, 2020, 09:18:12 »

Witam jestem mamą 12,mc Ani.Jestem.zaniepokojona brakiem wskazywania palcem .Ania nie pokazuje paluszkiem ,nie robi Papa ,kosi kosi .kontakt wzrokowy bardzo dobry ,reaguje na imię,gdy przychodzą dziadkowie śmieje się ,poznaje ich.lubi zabawę akuku..podaję przedmiot jeśli poproszę,daje smoczka lalce .nie potrafi naśladować  jak robi krówka ,kotek.ale  uważnie patrzy jak ja naśladuje. zapytam gdzie tata ,mama podąża wzrokiem ale nie potrafi pokazać .Ania od urodzenia dobrze śpi ,nie ma problemów z jedzeniem.lubi oglądać książeczki ,lubi dzieci .płacze czasem gdy wychodzę z domu ,wyciąga rączki żeby ją wziąć n rece.czy gest pokazywania palcem mozna wyćwiczyć ?czytam z Ania książki ,biorę jej rękę i pokazuje .proszę mi odpowiedzieć .strasznie dużo naczytałam się w internecie i jestem zaniepokojona.
 ,
Zapisane
Elena Palinciuc-Dudek
Global Moderator
Newbie
*****
Wiadomości: 46


« Odpowiedz #1 : Czerwca 22, 2020, 08:53:16 »

Szanowna Pani,

gest wskazywania palcem jest bardzo ważny w rozwoju dziecka. Powinna Pani układać rączkę córeczki do wskazywania, potem mówi Pani np. LAMPA i wskazuje rączką dziecka na lampę. Potem Pani pyta: "Gdzie lampa?".  Dziecko ma nie tylko podążyć wzrokiem, ale i wskazać palcem. Zanim córeczka zacznie samodzielnie wskazywać swoim paluszkiem, proszę pokazywać rączką dziecka.
Można też podsunąć dziecku na początku karton z wyciętą dzurką (obrysową kolorowym brokatowym mazakiem, żeby przyciągnąć uwagę córeczki). Dziecko próbuje włożyć palec do dziury, a żeby to zrobić musi ułożyć w gest wskazywania palcem.A może Pani swoją ręką układać rączkę dziecka do wskazywania.
Wskazujemy obrazki, przedmioty, osoby, zwierzątka w domu, na spacerze.

Pozdrawiam serdecznie
Elena Palinciuc-Dudek
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2020, 08:30:21 wysłane przez Elena Palinciuc-Dudek » Zapisane
Monika131180
Newbie
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #2 : Czerwca 24, 2020, 07:10:27 »

Dziękuję za odpowiedź bardzo serdecznie,wszędzie dookoła widzę dzieci małe które wskazują palcem ,to samo powinno przyjść naturalnie .niestety u mojego dziecka tego nie widzę i bardzo mnie to niepokoi,bo to nie jest normalne .przez to wszystko patrzę na moje dziecko i widzę u niej autyzm już.jestem załamana.
Zapisane
Monika131180
Newbie
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #3 : Lipca 02, 2020, 07:38:33 »

Chciałabym zapytać jakie książki zakupić by ćwiczyć w domu,.Kupiłam" Wczesna interwencje terapeutyczna i Wyrażenia dźwiękonaśladowcze .jestem przed wizytą u Pani Marty Korendo.dzuewczynkama12mc.czy na takiej wizycie dostanę diagnozę?
Zapisane
Monikag1102
Newbie
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #4 : Lipca 03, 2020, 08:50:24 »

Dzień dobry,

Pani Moniko, proszę podawać małej kwasy Omega, mam wrażenie że w naszym przypadku bardzo pomogły.
Zapisane
olababilec
Global Moderator
Newbie
*****
Wiadomości: 37


« Odpowiedz #5 : Sierpnia 20, 2020, 07:30:16 »

Pani Moniko,

jeśli zapisała się Pani do Profesor Korendo na diagnozę, to po odbytej wizycie dostanie Pani opinię, jak też Pani Profesor z pewnością doradzi jak ćwiczyć z córeczką i o wszystkim opowie w trakcie.
Jeśli idzie o książki  - czy chodzi Pani o książeczki dla siebie, by się douczyć, jak stymulować córeczkę, czy o książki dla dziewczynki?

Pozdrawiam,

Aleksandra Babilec
Zapisane
Monika131180
Newbie
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #6 : Sierpnia 27, 2020, 01:26:51 »

Dziękuję za odpowiedź. Może bardziej książkę dla mnie, by ćwiczyć z córką. Córka ma obecnie 14mc.od mojego ostatniego posta minęły 2mc ., córeczka poczyniła pewne postępy. Robi papa, brawo, naśladuje zwierzatka, pokazuje palcem. Jeśli chodzi o mowę to mówi brum,brum,pokazując na samochód, mniam mniam na jedzenie, powie mama, tata, baba. Ale co mnie niepokoi to to że myli osoby , gdy pokazuje i pytam kto to to zamiast babcia mówi dziadzia. Jeśli chodzi o słowo mama to używa go tylko wtedy, kiedy mnie nie widzi i chce mnie przywolac. Córka rozumie dużo gdy do niej mówię, przynies lale, buty, smoczka. Ale ta mowa mnie niepokoi. Nie uzywa hej spontanicznie, gdy wchodzi babcia powinna powiedzieć baba. Czy to normalne?
Zapisane
Natalia Antosz
Administrator
Jr. Member
*****
Wiadomości: 74


« Odpowiedz #7 : Sierpnia 31, 2020, 02:20:52 »

Pani Moniko,

Gratuluję pierwszych sukcesów. Proszę pamiętać, że patrzymy na dziecko holistycznie, dlatego tylko pogłębiona diagnoza da odpowiedzi na Pani pytania i pozwoli odnaleźć przyczynę trudności językowych Pani Córeczki. Proszę nadal ćwiczyć i cierpliwie czekać na diagnozę. Zachęcam do zapoznania się z publikacją prof. Orłowskiej-Popek "Programowanie języka w terapii logopedyczne", prof. J. Cieszyńska "Metoda Krakowska wobec zaburzeń rozwoju u dzieci". Znajdzie tam Pani inspirację do ćwiczeń.

Pozdrawiam serdecznie,
Natalia Antosz
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!