Wróć do strony głównej.
Kwietnia 19, 2024, 07:58:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Chłopiec 12 tygodni  (Przeczytany 3964 razy)
trace90
Gość
« : Padziernika 20, 2020, 12:59:46 »

Dzień dobry,
mam pytanie odnośnie niepokojącego zachowania mojego synka.
Urodził się w 35 tyg ciazy. Poród siłami natury. Otrzymał 10/10 pkt w skali Apgar.
Zauważyłam już od jakiegoś czasu, że synek nie reaguje na głosy, nie potrafi odwrócić wzroku w moja stronę gdy do niego mówię. Jedynie ściągnę jego wzrok na mnie, gdy głośno wymawiam sylaby brrr, wrrr wtedy syn otwiera szeroko oczy i kieruje wzrok w moją stronę. Czasem gdy leży w łóżeczku i mówię do niego, to usmiechnie się gdy usłyszy, ale nie zawsze odwróci wzrok w moja stronę. Generalnie ciężko synkowi popatrzeć na mnie w pozycji pionowej.
Martwi mnie również to, że synek nie wodzi za zabawkami, grzechotkami, nie reaguje na dzwieki. Byliśmy nawet u audiologa, ponieważ podejrzewałam niedosluch. Okazało się, ze moje obawy byly nieuzasadnione. Syn slyszy, ale nie reaguje na dzwieki.
Podaza za kartami, jednak skupia wzrok jedynie na czarno_białych i tylko takimi jestem w stanie ściągnąć jego wzrok na chwilkę.
Bardzo mało się usmiecha, trzeba bardzo się napracować, aby to rozsmieszyc.
Bardzo proszę o poradę jak mogę ćwiczyć z synkiem żeby stymulować jego wzrok, słuch oraz ruch.

Pozdrawiam serdecznie,
Trace90
Zapisane
Małgosia
Global Moderator
Newbie
*****
Wiadomości: 35


« Odpowiedz #1 : Padziernika 29, 2020, 02:22:57 »

Dzień dobry,

Zachęcam w pierwszej kolejności do konsultacji z lekarzem okulistą, aby wykluczyć ewentualne problemy wzrokowe, ponieważ zachowania Pani Synka mogłyby na takie wskazywać.

Oprócz tego zachęcam także do kontaktu ze specjalistą, który oceni rozwój Pani Synka i pomoże w doborze ćwiczeń oraz wskaże takie, które będą stymulowały rozwój dziecka. Terapeutów pracujących Metodą Krakowską znajdzie Pani na stronie www.szkolakrakowska.pl.

Dodatkowo, zachęcam do samodzielnej pracy z dzieckiem, a wszelkie propozycje zabaw i ćwiczeń znajdzie Pani w publikacjach "Neurobiologiczne podstawy rozwoju poznawczego", w częściach: "Słuch" , "Wzrok", "Ruch" autorstwa Prof. Jagody Cieszyńskiej-Rożek (https://sklep.centrummetodykrakowskiej.pl/katalog/zestawy/zestaw-sluch-wzrok-ruch-174.html).

Pozdrawiam i zachęcam do działania,
Małgorzata Lasak
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!