Wróć do strony głównej.
Marca 28, 2024, 03:18:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Syn 3lata 3 miesiące jak ćwiczyć aby były jak najlepsze efekty?  (Przeczytany 2270 razy)
Magdalenka223
Newbie
*
Wiadomości: 2


« : Stycznia 01, 2021, 08:26:41 »

Witam
Mój syn ma 3 lata i 3 m-ce od września mamy diagnozę autyzm.Widzę że moje dziecko jest inne niż dzieci w jego wieku i chce mu jak najlepiej pomóc, więc będę wdzięczna za wskazówki.
Syn bardzo ładnie śpiewa piosenki czy mówi wierszyki- recytuje je całe, jednak gdy czegoś chce muszę go stymulować aby mówił całym zdaniem np. Gdy chce pić mówi piciu, ale gdy powiem proszę całym zdaniem powie mamo poproszę piciu.
Jednak mam poczucie że jest to wyuczone, dziecko nie odpowiada na pytania tak, nie jakby nie potrzebowal używania tych słów, nie odpowiada na zadane pytanie chyba że są schematyczne,mowa kierowana praktycznie nie istnieje,.kontakt wzrokowy jest ograniczony, rzadko patrzy na osobę do której mówi. Nie mówi o sobie ja, tylko najczęściej imieniem co mu się myli.W jaki sposób mogę nad tym pracować?
Ponadto to co mnie bardzo niepokoi dziecko ma problemy z rozpoznawaniem osób na zdjęciach, wcześniej były problemy również w rzeczywistości ale tu jest duża poprawa.
Może poradzi pani w jaki sposób pracować z dzieckiem aby wolało na nocnik ? W tej chwili sytuacja wygląda tak że w domu dziecko chodzi bez pieluchy, ale ma sporadyczne potrzebę aby zawołac na toaletę- najczęściej tuż przed spaniem, wysadzam go co jakiś czas ale zdarza się że zejdzie z toalety i za chwilę zrobi siusiu. Pytam czy chce na nocnik, ale niestety nie odpowiada na takie pytania. W przedszkolu niestety dość często panie zakładają pieluszek ponieważ dziecko nie zgłasza potrzeb.Mówi o tym po fakcie że spodenki są mokre i zrobił siusiu, ale wygląda tak jakby nie czuł kiedy dochodzi do wypróżnienia. Jest jakaś metoda która ułatwi nam odpieluchowaniem?
Moje dziecko cały czas robi postępy, chodzimy do neurologopedy oraz na zajęcia Si - tylko czy one są potrzebne ? Są bardzo kosztowne a nie widzę znaczących efektów. Zajęcia WWR w 3 osobowej grupie z elementami TUS oparte na metodzie behawioralnej. Jakie zajęcia byłyby dla niego najlepsze ? Czy jest szansa że "nadgoni" inne dzieci ? Przepraszam za ogrom pytań, ale jestem zagubiona a nie dostałam konkretnych informacji co jest dziecku potrzebne najbardziej, więc działam metodą prób i błędów a nie chce tracić cennego czasu.
Zapisane
Elena Palinciuc-Dudek
Global Moderator
Newbie
*****
Wiadomości: 46


« Odpowiedz #1 : Stycznia 04, 2021, 11:12:03 »

Szanowna Pani,

rozumiem Pani niepokój.
Cieżko jest dawać rady na podstawie tak krótkiego opisu.
Z pewnością warto całkowicie zrezygnować z telewizji, radia, komputera, gier w telefonie komórkowym.

Ma Pani wątpliwości co do zajęć SI i słusznie, gdyż nieraz naturalna stymulacja integracji sensorycznej skoncentrowana na prostych pracach domowych (wyrzucanie śmieci, wrzucanie prania do pralki, podawanie prania, lepienie pierogów, obieranie ugotowanych ziemniaków itd.) przynosi lepsze rezultaty. Polecam też pływanie, długie spacery, zabawę w piaskownicy.

Pani syn powinien mieć również indywidualną terapię. Listę terapeutów pracujących Metodą Krakowską znajdzie Pani na http://www.szkolakrakowska.pl/

Po zdiagnozowaniu poszczególnych sfer poznawczych dziecka, terapeuta przygotuje program terapii.
Zapraszamy również na turnusy prowadzone w Centrum Metody Krakowskiej. Informacji na temat turnusow udzieli Dominika Kowalik.

Podrawiam serdecznie
Elena Palinciuc-Dudek
Zapisane
Magdalenka223
Newbie
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Stycznia 16, 2021, 01:23:24 »

Czy mogłabym otrzymać kontakt do kogoś z łodzi kto prowadzi terapie?
Na liście się nie wyświetla, ale może jest osoba która jest w trakcie uzyskiwania uprawnień a mogłaby pomóc?
Zapisane
golabek1984
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #3 : Stycznia 17, 2021, 09:48:34 »

Dzień dobry Uśmiech
Czy Piotrków Trybunalski wchodzi w grę?
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!