Wróć do strony głównej.
Kwietnia 19, 2024, 01:29:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Mój syn i jego pamięć  (Przeczytany 2069 razy)
norafrase84
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Lutego 25, 2021, 03:38:39 »

cześć

U mojego 7-letniego syna niedawno zdiagnozowano dysleksję. Prawdopodobnie ma też pewne cechy autystyczne, chociaż jest bardzo mało prawdopodobne, że kiedykolwiek dostanie na to diagnozę.

Generalnie jest w porządku, ale ostatnio był niezadowolony z czegoś, co dzieje się z jego przyjaciółmi w szkole.

Problem w tym, że nie chce o tym mówić i zamyka się, gdy go o to poprosimy. Od czasu do czasu mówi takie rzeczy jak „nikt mnie nie lubi w szkole” i „nie grają uczciwie”, ale kiedy próbujemy go przesłuchać, po prostu wpada w złość i mówi, że nie chce o tym rozmawiać.

To szczególnie frustruje moją żonę, która chce spróbować zmusić go do „otwarcia się”

Zastanawiam się jednak, czy to dlatego, że trudno mu zapamiętać i wyartykułować szczegóły tego, co się stało, więc pytania go frustrują, ponieważ pamięta tylko uczucie i sytuację, a nie szczegóły, a to, co pamięta, stara się wyartykułować w słowach.

Chciałem sprawdzić, czy to rezonuje z kimś, kto ma dysleksję? A jeśli tak, to czy możemy z nim rozmawiać na różne sposoby, aby pomóc mu przetworzyć i zakomunikować, co się dzieje?

Z góry dziękuję
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!