Wróć do strony głównej.
Kwietnia 23, 2024, 08:51:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Bliźniaki 15m chłopiec i dziewczynka, Autyzm czy przestymulowanieTv?  (Przeczytany 2436 razy)
JasonRoy
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Marca 23, 2021, 09:16:05 »

Witam serdecznie. Jestem ojcem Konstancji i Gerarda, mają 15 miesięcy. Zagoniony pracą i brakiem pojęcia zwiazanego z zagrożeniem wysokimi technologiami. Dzieci odkąd pamiętam katowane były muzyką z tv. Babcia puszczała im piosenki z yt powtarzając w sumie ten sam repertuar. Dzieci hipnoza, nas nie było dzieci super grzeczne no i..... Trwało to bardzo długo praktycznie od kilku dni działamy.. Rano smok Edzio dzieci tańczyły w koicu patrząc na tv. Ale mając trochę wolnego zacząłem się interesować ponieważ Gerard wyrobił sobie dziwny sposób raczkowania co mnie zaniepokoilo i zacząłem drążyć.Mówię żonie zobacz nie reaguje na imię i wykazuje inne niepokojące cechy typu nie gaworzy,essay writer nie wskazuje palcem, nie chodzi Dziewczynka nieco lepiej, ma swoje słowa zaczyna powtarzać zaczyna chodzić samodzielnie ale też odstaje według mnie.
Zacząłem działać natychmiast pojechaliśmy do neurologa. Ten nas uspokoił że jest oki, że Gerard wskazuje zainteresowanie twarzą, uśmiecha się powtórzył kosi kosi ale ja nadal drąże ponieważ nie wspomniała o tv czy innych czynnikach wpływających na spowolnienie rozwoju.
Zgodnie z zaleceniem od 3 dni usunięty tv i wszystkie zabawki które teraz stwierdzam wręcz wyły.
W pokoju cisza. Zakupiliśmy cały zestaw slucham i uczę oraz książkę wczesna interwencja ponieważ przeczytałem że takie zalecenie daje pani Profesor zanim dostaniemy się do specjalisty. Już umówieni czekamy za logopedą oraz  fizjoterapeutą
Związku tanie czy natarczywe i ciągle puszczanie tv mogło spowodować nieodwracalne zmiany ?
Oraz jak pracować z dziećmi chodzi o pokój bo one są bardzo ruchliwe i ciekawe lubią zabawki i są niecierpliwie czy usunąć zabawki kompletnie na czas nauki. Jakie inne zalecenia oraz czy oddzielać dzieci podczas odsłuchiwania sesji ?
« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2021, 07:58:46 wysłane przez JasonRoy » Zapisane
Elena Palinciuc-Dudek
Global Moderator
Newbie
*****
Wiadomości: 46


« Odpowiedz #1 : Marca 31, 2021, 05:37:43 »

Szanowny Panie,

owszem badania naukowe pokazują, że wysokie technologie mają bardzo negatywny wpływ na rozwój dzieci. Czy doszło do trwałych uszkodzień, nie jestem w stanie stwierdzić wyłącznie na podstawie opisu.
 
Czekając na wizytę do specjalisty, proszę włączyć dzieciakom zakupiony wcześniej program słuchowy, koniecznie na dużych słuchawkach. Program ma być włączany codziennie.

Mam nadzieję, że jest Pan w trakcie czytania Wczesnej interwencji prof. J. Cieszyńskiej i prof. M. Korendo. Książka zawiera mnóstwo propozycji ćwiczeń. Proszę pamiętać, że należy kierować się umiejętnościami dziecka, a nie wiekiem metrykalnym. Polecam też Neurobiologiczne podstawy rozwoju poznawczego (Słuch, Wzrok, Ruch) prof. J. Cieszyńskiej.
Czy można pracować jednocześnie z dwoma bliźniakami naraz, zależy, czy mają takie same umiejętności,  czy są na takim samym etapie rozwojowym.
Oczywiście zapraszamy do Centrum Metody Krakowskiej na intensywną pracę w ramach turnusu.
Jeśli dzieciaki są ruchliwe, proszę zapewnić im również sporo zabawy na świeżym powietrzu.

Pozdrawiam serdecznie

Elena Palinciuc-Dudek
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2021, 09:02:50 wysłane przez Elena Palinciuc-Dudek » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!