Wróć do strony głównej.
Marca 29, 2024, 02:18:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Wybiórczość pokarmowa  (Przeczytany 4928 razy)
MamaJakuba21
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Kwietnia 08, 2021, 06:00:09 »

Dzień dobry, jestem mamą 10letniego Kuby, u którego martwi mnie dosyć sporo zachowań, jednak najbardziej wybiórczość pokarmowa. Syn od drugiego roku życia odmawia jedzenia potraw innych niż te które akceptuje: bułki czy chleb tylko suche ewentualnie z kremem czekoladowym, płatki z mlekiem, parówki, nuggetsy, z.wielkim bólem skubnie trochę ziemniaków czy zje parę łyżek zupy pomidorowej lub rosołu. Pizza tylko z serem. Z owoców tylko podstawowe, warzyw żadnych. Nie chcę siadać przy stole gdy ktoś je coś innego, jedzenie go brzydzi, obowiązkowo domownicy muszą myć ręce po jedzeniu bo brzydko dla niego pachną. Cały czas słyszę od osób z otoczenia że z tego wyrośnie i mam się nie przejmować, jednak postanowiłam pójść z nim do psychologa, idziemy pod koniec kwietnia. Pytanie moje brzmi czy oprócz problemów z jedzeniem mówić o innych rzeczach które mnie niepokoją? A są to:
-Od małego syn ma różne tiki np. co chwilę podciąga skarpetki, po jakimś czasie mu mija, ale zaczyna pochrząkiwać, za jakiś czas wciąż dotyka jednego ucha(miał tak po wizycie u fryzjera)
-Bardzo wcześnie nauczył się liter, cyfr, czytania, był zafiksowany na tym tle, później przeszło mu na grę angry birds, później pokemony, teraz minecraft- zna wszystkie postacie, wciąż o nich opowiada
-Bardzo późno przestał korzystać z pieluch, na rowerze nauczył się jeździć w wieku 8 lat dopiero(chociaż hulajnogę i rowerek biegowy ogarniał szybko),nie umie ogarnąć wiązania sznurówek
-W kontaktach z rówieśnikami jest w miarę ok(lubi narzucać własne zdanie, nie interesuje go co ktoś ma do powiedzenia) ale tylko jeśli zna już te osoby, nie ma opcji żeby wszedł na plac zabaw na którym są dzieci których nie zna
-Chodzenie w kółko, kręcenie się w kółko to ulubione zajęcie na nudę, nie usiedzi przy stole- musi mieć pod nogami piłkę do kopania, a najlepiej żeby móc na niej stawać, siedząc na lekcji przy biurku co chwilę zamyka i otwiera szafkę lub szufladę, co chwilę wkłada długopis do buzi
- Ma świetną pamięć, lubi czytać ale tylko książki typu encyklopedie czy poradniki do gier
- Denerwuje się z byle powodu np. kopnął piłkę która miała polecieć w określone miejsce a przejął ją tata
- Nie rozumie żartów, szczególnie na jego temat- niby się uśmiecha a po chwili denerwuje
Ostatnio zaczęłam czytać opis objawów aspergera i poważnie zastanawiam się czy syn nie jest w spektrum.
 Czy mówić o moich podejrzeniach psychologowi?
Zapisane
olababilec
Global Moderator
Newbie
*****
Wiadomości: 37


« Odpowiedz #1 : Maja 16, 2021, 12:27:13 »

Szanowna Pani,

z pewnością opisane przez Panią zachowania są niepokojące, ale trudno cokolwiek orzec bez spotkania z dzieckiem. Myślę, że spotkanie ze specjalistą / psychologiem dziecięcym pomogłoby rozwiać Pani wątpliwości. Zachęcam do takiego spotkania dla dobra dziecka.

Z poważaniem,

Aleksandra Parker

Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!