Wróć do strony głównej.
Kwietnia 19, 2024, 10:40:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Syn 3 lata i 4 m-ce troszkę opóźniona mowa  (Przeczytany 2614 razy)
Kinimaru
Jr. Member
**
Wiadomości: 88


« : Lipca 06, 2021, 11:37:19 »

Witam serdecznie
Mam pytanie
Mamy Wasze książeczki słucham i uczę sie mowic
Synek jest troszkę opóźniony z  mowa
Stąd też moje pytanie jak dlugo mamy ćwiczyć jeden zeszyt
Pierwsze cztery zeszyty słuchamy dwa razy dziennie po 10 minut jak jest zalecane
W między czasie trudne głoski wykrzy https://19216801.onl/ https://routerlogin.uno/ knienia i wyrażenia dzwiekonasladowcze
Tylko nie bardzo wiem czy codziennie nowy zeszyt czy raczej słuchać to dwa trzy dni na zmianę z tymi dodatkowymi?
Bo odmianę rzeczownikowi liczbę pojedynczą i mnoga jeszcze nie zaczęliśmy bo chcemy najpierw przyswoić te pierwsze
Stąd moje pytanie jak najlepiej ćwiczyć by dziecko sie też nie znudzilo
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2021, 08:19:51 wysłane przez Kinimaru » Zapisane
Elena Palinciuc-Dudek
Global Moderator
Newbie
*****
Wiadomości: 46


« Odpowiedz #1 : Lipca 13, 2021, 07:33:42 »

Dobry wieczór,

nie wiem, co w rozumieniu Pani // Pana znaczy "troszkę opóźniony rożwój mowy".
Jeśli dziecko powtarza samogłoski, wykrzyknienia i wyrażenia dźwiękonaśladowcze, to przechodzimy do sylab i rzeczowników. Synek może słuchać 2 razy dziennie po 10 min. Polecam też książecki wydawnictwa CMK pt. POJAZDY, W LESIE I NA ŁĄCE, NA WSI. Do tych książeczek też jest program słuchowy. Pisze Pani o książeczce pt. TRUDNE GŁOSKI, narazie to może być zbyt trudne dla 3latka z opóźnionym rozwojem mowy.
Polecam dyżury telefoniczne dla rodziców, które terapeutki mają co 2 tygodnie. Można będzie wytłumaczyć wszystko terapeutce i uzyskać wskazówki.
Proszę pamiętać o systematycznym słuchaniu programu.

Pozdrawiam
Elena Palinciuc-Dudek

Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!