Wróć do strony głównej.
Marca 28, 2024, 01:17:54 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Dziewczynka 21 mc - ciężka komunikacja?  (Przeczytany 1773 razy)
DavidMalan
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Lipca 30, 2021, 04:58:59 »

Witam
Mam córeczkę, która obecnie skończyła 21 mc. Na ogół jest bardzo wesołym dzieckiem, ruchliwym, lubi się bawić ale bardzo ciężko uzyskać z nią kontakt. Na imię reaguje sporadycznie. W zasadzie najczęściej nie zwraca na nas uwagi jak coś do niej mówimy. Nie wykonuje żadnych poleceń ,np. nie pokazuje gdzie jest oczko, nie naśladuje zwierzątek, nie poda niczego o co ją prosimy. Jak już ją prosimy, żeby coś pokazała to robi to tylko naszą ręką. Jak próbujemy wziąć jej paluszek to najczęściej wyrywa rękę albo płaczę. Kontakt wzrokowy nawiązuje sporadycznie. Bardzo lubi książeczki tak więc często siedzimy i pokazujemy co gdzie jest itd.omegle xender Nie dawno urodził się nam synek więc czasem zwróci na niego uwagę, pogłaska go po główce i na tym koniec. Co do mowy to buzia jej się nie zamyka ale mówi po swojemu tak że nie jesteśmy w stanie zrozumieć co to za wyrazy. Wyraźnie mówi mama, tata, baba, daj, idę, nie, papa. Jeżeli córka coś chce żeby podać to ciągnie czy mnie czy tatę za rękę i pokazuje co chce. Rozumie jak jej czegoś zabraniamy. Przeważnie jak jej odmawiamy to reaguje w ten sposób, że zrzuca wszystko co ma pod ręką na podłogę albo. np. ostatnio położyła się na podłodze i lekko stuka głową w podłogę czy np. o ścianę.
Do nie dawna był bardzo duży problem w sytuacji kiedy ktoś do nas przychodził ponieważ wpadała wręcz w histerię na widok kogoś obcego. Akceptowała tylko domowników. Z tym problemem byłam u psychologa i dowiedziałam się że córka jest bardzo wrażliwa, ponadprzeciętnie dlatego jest jej ciężej akceptować niektóre rzeczy czy oswajać się z nimi.
Chciałabym zapytać czy sądzi Pani że praca z nią metodą krakowską mogłaby nam pomóc? Czy mogłaby nam polecić terapeutę z województwa świętokrzyskiego? Czy może jednak to ja jestem przewrażliwiona.
Bardzo dziękuje za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2021, 05:29:29 wysłane przez DavidMalan » Zapisane
Elena Palinciuc-Dudek
Global Moderator
Newbie
*****
Wiadomości: 46


« Odpowiedz #1 : Sierpnia 02, 2021, 07:52:26 »

Droga Mamo,

jeśli chodzi o województwo świętokrzyskie, to polecam p. Joannę Chłądzyńską, która prowadzi gabinet w Kielcach. Więcej terapeutów Metody Krakowskiej znajdzie Pani na http://www.szkolakrakowska.pl/2,a,terapeuci.htm

Proszę skontaktować się z terapeutą, który oceni rozwój poznawczy dziecka, zacznie z nim pracować, udzieli wskazówek w jaki sposób należy działać w domu.

W Centrum Metody Krakowskiej w Krakowie jest możliwość przeprowadzenia diagnozy dziecka. Informacji udzieli p. Magda Rolińska. Zapraszamy również na intensywną pracę w ramach turnusu.

Pozdrawiam serdecznie
Elena Palinciuc-Dudek
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2021, 07:54:10 wysłane przez Elena Palinciuc-Dudek » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!