Wróć do strony głównej.
Marca 29, 2024, 12:22:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: rozwijanie mowy u 4,5 latka z AS  (Przeczytany 1975 razy)
Obito09
Newbie
*
Wiadomości: 13


« : Padziernika 18, 2021, 10:43:15 »

Witam serdecznie
Problemy z synkiem zaczęły się w momencie pójścia syna do przedszkola. Wychowawczynie zauważyły problemy w kontaktach z kolegami, pewnego rodzaju izolację i inność. Syn zaczął mówić kiedy skończył 3 lata, ale jego mowa jest bardzo zaburzona. Ma problemy z intonacją, dłuższą narracją, używa echolalii, często mówi do siebie. Synek często rozpoczyna rozmowę, pyta o różne rzeczy nie tylko związane z jego fiksacjami (literami i cyframi), potrafi udawać, że zielony klocek to brokuł, a woda w kubeczku to kisiel, sam jednak nie podejmuje zbyt wielu zabaw tematycznych ( oprócz zabawy w chowanego). Lubi gry, układa PUS-y, jest uczuciowym dzieckiem. Nauczył się odczytywać podstawowe emocje typu radość, złość, smutek z twarzy, problem jednak tkwi w uzasadnieniu dlaczego ktoś jest szczęśliwy itp. Bardzo zależy mi na rozwoju mowy u syna, bo wydaje mi się, że gdyby lepiej się komunikował byłoby mu łatwiej na każdej płaszczyźnie. Syn chodzi do psychologa, byłam też na konsultacji logopedycznej, ale pani stwierdziła, że problem nie tkwi w tym jak mówi tylko co mówi, więc najważniejsza jest praca psychologa. Bardzo prosiłabym https://19216801.onl/ https://routerlogin.uno/ Panią o przykładową listę pozycji, które pomogłyby rozwijać mowę u syna. Pracuję z nim w domu układając 4 lub 6elementowe historyjki obrazkowe, odczytujemy emocje z kart Pani autorstwa i autorstwa prof. Cieszyńskiej, czytamy książki, proszę syna o opowiedzenie tego, co widział na rysunku lub tego co przeczytałam. Syn chodzi również na zajęcia integracji sensorycznej ze względu na problemy z motoryką małą i niechęcią do rysowania i kolorowania. W księgarniach i internecie jest nawał książek, po okładce trudno jednak ocenić ich zawartość. Umówiłam syna na diagnozę do Pani, lecz termin jest dość odległy, a chciałabym już zacząć działać.  Dziękuję bardzo i pozdrawiam
Zapisane
ljglmail
Newbie
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #1 : Stycznia 11, 2022, 04:24:39 »

Chłopiec w wieku 4,5 roku został skierowany do logopedy z powodu obaw związanych z mową. Zdiagnozowano u niego zespół Aspergera w wieku 2 lat i 8 miesięcy, a jego poprzedni rozwój przebiegał prawidłowo.

Jego słownictwo składało się z 50 słów; użył pięciu do sześciu słów w zdaniach i dwóch zrozumiałych fraz. Jego matka poinformowała, że ​​dziecko miało wiele problemów z komunikacją, w tym częste napady złości, trudności w relacjach rówieśniczych, brak przyjaciół w przedszkolu. www.tcswebmail.info www.upsers.fyi www.prepaidgiftbalance.fyi

Dziecko miało również trudności ze zrozumieniem reguł społecznych i często wpadało w kłopoty z powodu niewłaściwego zachowania. Żaden inny członek rodziny nie miał problemów z mową ani językiem, chociaż wydawało się, że rodzice nie byli tak naprawdę zaniepokojeni rozwojem mowy tego dziecka do niedawna, kiedy zaczęło ono ograniczać mówienie w domu lub nie reagowanie na sygnały werbalne od nich lub innych w ich obecności .

Rodzice wspomnieli również, że ich synowi trudno było powtórzyć to, co usłyszał w domu lub szkole.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2022, 08:05:34 wysłane przez ljglmail » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!