Wróć do strony głównej.
Kwietnia 19, 2024, 01:39:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 4,5 letnia córeczka - proszę o pomoc  (Przeczytany 1306 razy)
Kinimaru
Jr. Member
**
Wiadomości: 88


« : Grudnia 29, 2021, 10:41:10 »

Witam,
Bardzo proszę o pomoc
Zaniepokoiły mnie pewne objawy u mojej Córeczki - Helenka 4,5roku. czy to może być zespół aspergera?
Niepokojące objawy które zauważyłam trwają od 3-4 miesięcy są to:
1)   Problemy z ubieraniem się, nie chce się ubierać. Ma przed tym jakąś blokadę. Rzeczy ją drażnią skarpetki złe, getry złe, majtki złe. Najchętniej chodziła by cały czas w tym samym. Czasami ubierze się w coś nowego. Największy problem jest jak ma iść do przedszkola bardzo wtedy krzyczy, płacze denerwuje się. Pierwsze symptomy pojawiły się w czerwcu. Wcześniej uwielbiała się ubierać.
2)   Przestała się czesać w upięcia. Drażni ją, że włosy nie są idealnie gładkie tylko trochę wychodzą –pierwsze symptomy czerwiec. Obecnie chodzi w rozpuszczonych
3)   Agresja, płacz, złośliwość nagła bez przyczyny, która potrafi długo trwać. Powtarza w kółko - przytulic do mamy-, jak chcę ją przytulić to się jeszcze bardziej złości i mnie odpycha. Potrafi mnie uderzyć. Kończy się przytuleniem i chcę abym mocno wówczas trzymała ją w objęciach. Trwa to od lipca
4)   Lęk- zaczęła się bać wielu rzeczy. np. jeździć po schodach ruchomych, chodzić sama do toalety – od lipca
5)   Pogłębiła się jej nieśmiałość i wstydliwość. Nie wita się z nikim bo się wstydzi. W zeszłym roku w przedszkolu na początku miała problemy adaptacyjne. Bardzo chętnie chodziła do przedszkola, ale miała problem z nawiązaniem kontaktów z dziećmi. Była z boku, bawiła się sama, obserwowała. Z czasem się przełamała i zaczęła się bawić, była lubiana przez dzieci. (nie mam jeszcze informacji jak jest w tym roku). W przypadku grupowych zajęć super, zdyscyplinowana, słuchała, odpowiednio reagowała. Nigdy – do tej pory, nie opowiada mi co się dzieje w przedszkolu – mówi: „różne rzeczy”, albo „nie pamiętam”
6)   W wieku 2 lat już mówiła. Mówi bardzo ładnie całymi zdaniami.
7)   Wcześniej uwielbiała plac zabaw, zabawy z dziećmi, obecnie różnie to bywa raz tak innym razem woli iść do domu. W domu zawsze lubiła bawić się z kimś, sama nie bardzo.
Spoko   Ostatnio u znajomych spotkała się ze swoimi znajomymi  rówieśniczkami, na początku się bardzo wstydziła potem zaczęła się z nimi bawić ale i tak była wyciszona, spokojna, obserwowała, one szalały.
Generalnie zawsze była spokojnym dzieckiem, grzecznym, poukładanym ale z dziećmi bardzo ładnie się bawiła tez potrafiła poszaleć. Jej zachowanie zmieniło się drastycznie od czerwiec-lipiec. Były momenty, że nie chciała wychodzić z łózka i leżała do południa https://showbox.tools/.
Obecnie raz jest dobrze, raz jest źle. Najchętniej cały czas spędzała by ze mną, poza przedszkolem.
Proszę o pomoc, czy to może być asperger? Gdzie szukać fachowej pomocy mieszkam w Łodzi może też być Warszawa.
Pozdrawiam,
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!