Wróć do strony głównej.
Marca 28, 2024, 01:43:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: niepokoje dotyczace 3,5 latka  (Przeczytany 1000 razy)
Kinimaru
Jr. Member
**
Wiadomości: 88


« : Stycznia 08, 2022, 03:05:59 »

Witam serdecznie,
Sa pewne zachowania, ktore mnie niepokoja, bardzo prosze o rade, syn 3,3 miesiace.
Mowa rozwija sie prawidlowo. Pierwsze slowa przed rokiem, pierwsze zdania w okolicach 2 rz, zadaje pytania od skonczenia 2 lata 7 miesiecy. Do okolo 3 rz mowil o sobie w 3 osobie - Kamilek poszedl, Kamilek zrobil.

Rozumie mowe, odpowiada na pytania rodzicow i bliskich. Coraz czesciej odpowiada na pytania osob nowo poznanych czy obcych.

Niepokojaca jest dla mnie uboga mimika twarzy. Usta czesto lekko rozchylone, przygryza jezyk. Mowi dosyc niewyraznie i czasem komus kto malo z nim przebywa trudno go zrozumiec.
Lubi kiedy mu czytam, slucha raczej uwaznie bo kiedy zadam pytanie do tekstu odpowiada.
Ma pewne problemy z opowiedzeniem tego co sie stalo, co go spotkalo. Trudno od niego wyciagnac co robil w przedszkolu (chodzi od kilku dni), co robil z babcia. Czesto sie zdarza, ze odpowiada ,,nie wiem,, ,,nie mam pojecia,, tak jakby probowal mnie zbyc.

Ma problem z zapamietywaniem tekstow piosenek. To moja wina bo bardzo rzadko puszczam mu bajki, piosenki. Ale do czego zmierzam. Spiewam piosenke i prosze zeby powtorzyl - jesli chce to powtorzy, potrafi zapamietac dluzszy tekst, np. ,,male czerwone jabluszko tanczylo dzis pod drzewem z gruszka,, ale robi to dosyc niechetnie, popisuje sie przy tym, przekreca celowo slowa ,,male czerwine jabluszko tinczylo pod drziwem z gruszka,, ,,wlazl kitik na plitik i mrugej,,. Sytuacja zmienia sie kiedy zaproponuje nagrode. Podobnie jest z wierszykami, raczej trudno go zachecic do powtarzania. W przedszkolu kiedy dzieci spiewaja nie spiewa razem z nimi. Nie pokazuje w piosenkach z pokazywaniem wraz z dziecmi. Kiedy w domu spiewam piosenke i pokazuje mu poszczegolne ruchy to potrafi je po mnie nasladowac https://showbox.bio/ https://tutuapp.uno/.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!