Wróć do strony głównej.
Kwietnia 20, 2024, 04:28:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Bliźnięta 2l8m czy to autyzm?  (Przeczytany 1413 razy)
Kinimaru
Jr. Member
**
Wiadomości: 88


« : Maja 02, 2022, 04:42:40 »

Dzień dobry, jestem mamą bliźniąt - chłopca i dziewczynki. Martwi mnie rozwój syna i jesteśmy już pod opieką poradni. Niestety ale przez pandemię musimy czekać bardzo długo na wizytę i dlatego zwracam się do Państwa.
Zachowania które mnie nie niepokoją to rozwój motoryczny który nie jest zaburzony. Syn sam je posiłki i pije z kubka. Pokazuje palcem. Patrzy się w kierunku gdzie mu się wskaże coś ciekawego lub odwraca sie tam gdzie się spojrzy. Umie pare słów pojedynczych i zdania z 2 słów np. Nie ma, daj to. Nie jest agresywny. Lubi się przytulać i dawać buzi. Jest spokojny i ciekawy świata. Nie izoluje się od dzieci i dorosłych. Ale tez nie tworzy z nimi głębokiej wiezi (pomacha ręką ale nie zabiega o większy kontakt).
W żłobku nie było żadnych negatywnych uwag. Potrafi ubrać bluzkę ( trzeba czasem mu pomóc przecisnąć głowę przez otwór). Bardzo lubi jak mu czytam książeczki, wybiera książkę i idzie do mnie aby mu poczytać.
To co mnie niepokoi to opóźnienie mowy, nie zbyt duże zabieganie o uwagę ( owszem pokazuje cos palcem typu samolot na niebie, księżyc podczas dnia), kontakt wzrokowy jest mniejszy niz u siostry, w przypadku osob których nie zna ma mały kontakt. Odnośnie osób nieznajomych potrafi je zignorowac lub się zainteresować tylko trochę. Potrafi sam się sobą zająć, bawić sie samemu. Nie odrzuca mnie podczas zabawy, normalnie sie z nim bawię albo  on z siostrą ale też mnie do zabawy za bardzo nie zaprasza. Potrafi być obojętny.
Zbadalismy słuch i badanie nie wykazało nieprawidłowości https://100001.onl/ https://1921681254.mx/.
Wdrożyłam książki stymulujące "słucham i uczę się mówić " synek bardzo lubi z nimi pracować.
Czy powinnam się niepokoić, że możemy mieć do czynienia z autyzmem?
Zapisane
lunia86
Newbie
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #1 : Grudnia 16, 2022, 12:30:04 »

Też mam bliźnięta parkę i są właśnie teraz w tym samym wieku 2l i 8m.Martwi mnie z kolei zachowanie Córki. Obojętność na ludzi przede wszystkim. Poznawczo jest dużo dalej niż brat, umie mówić wszystko... ale w sumie nie rozmawia tylko odtwarza znane jej wypowiedzi. Czekamy na wizytę. Czy u Państwa coś wiadomo?
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!