Wróć do strony głównej.
Kwietnia 23, 2024, 12:26:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Obawy o autyzm u 2 latka  (Przeczytany 1679 razy)
Mama_oliwierka93
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Stycznia 14, 2022, 10:44:58 »

 Witam synek zaraz skończy dwa latka i trochę niepokoi mnie jak się zachowuje , rodzina twierdzi że przesadzam i że normalnie się zachowuje jak na swój wiek , jak czytam niektóre jego z zachowań wykazuje że może mieć autyzm
Też na ten temat rozmawiałam z 4 miesiące temu z pediatra i stwierdził że jest okey ..... Proszę o radę czy przesadzam i panikuje bo taka moja natura niestety że na wszystko panikuje czy faktycznie może coś być nie tak .

To jest moje pierwsze dziecko i szczerze nigdy nie miałam styczności z dziećmi więc nie wiem co jest okey a co nie synek niestety też ma mało styczności z dziećmi bo na placu zabaw same większe dzieci się bawią ,a do przedszkola jeszcze nie chodzi , chce go posłać do żłobka bo większość czasu przebywa z dorosłymi


Synek zachowuje się inaczej jak jest on sam z moimi rodzicami albo z teściową jest grzeczniejszy i słucha się bardziej ,a jak jesteśmy z mężem  to zaczyna wymuszać wszystko płaczem ,a najbardziej to do męża jeśli chodzi o mnie to czuję ze strony synka dystans jak coś potrzebuje albo jak płacze ,a jesteśmy wszyscy to leci do męża nie do mnie  i nie wiem czy to jest spowodowane że synek i ja jesteśmy cały czas razem ? Czy po prostu nie mamy więzi syn i mama .Dodam również że nie boi się nowych ludzi
A więc :
*Mały kontakt wzrokowy ,jak chce popatrzeć na niego blisko to daje głowę w bok albo mnie odpycha ,jak chce z nim porozmawiać to na chwilę się spojrzy i po chwili daje głowę na dół ale  za to mężowi normalnie się patrzy w oczy czasami się odwróci
*Mówi tylko parę rzeczy (am,miał na kota,brum Brum na auto, nie , nie ma i nie mogę czasami powie nie wyraźnie "patrz " ,"masz" i"zobacz"
*Nie mówi mama ani tata ale wie kto gdzie jest bo jak się go pytamy to pokazuje palcem na daną osobę
*Kilka razy dziennie  kręci się w kółko najczęściej jak gra muzyka ,albo jak ma coś w ręce np kubek
*Ostatnio zaczął chodzić na palcach nie zawsze ale tak chodzi na palcach i zaraz normalnie
*Nie reaguje na swoje imię mogę go wołać a on nic
, jedynie się odwróci jak wołamy "Oliwier masz albo zobacz "
* Ostatnio zauważyłam że się czasami zawiesza i patrzy chwilę w jeden punkt
*Nie chce jeść sam
* Nie sygnalizuje że zrobił kupkę bądź siku
* Nie powtarza normalnych słów które chcemy by powiedział ,tylko jak mówimy powiedz galigaligali,tunkatunka,gagungagun to powtarza bo on sobie to wymyślił jak był mniejszy
*Często się denerwuje jak mu coś zabierzemy albo zabronimy
*Ma niespokojny sen
*Czasami nie rozumie jak się o coś go prosi ,stoi patrzy się na podłogę i się uśmiecha (nie wiem czy to specjalnie czy o co chodzi)
*Czasami układa samochody w rząd
*Bawi się sam różnymi zabawkami i nie trwa to długo tylko z 10 min i coś innego weźmie , ze mną nie inicjuje zabawy ale za to z mężem tak
*Boi się dźwięku wiertarki ,szczekania psa i blendera
*Ostatnio częściej patrzy na zapalone światło na suficie
*Nie zawsze chce się przytulać ,ale jak go usypiam to lubi jak go przytulam i ogólnie lubi z kimś zasypiać
*Czasami bierze nasza rękę i np chce byśmy coś włączyli w zabawce albo prowadzi nas do czegoś
*Ostatnio częściej zatyka uczy palcami i nie wiem czy to forma zabawy czy mu coś przeszkadza
*Nie lubi jak obcina mu się paznokcie wręcz się nie da bo się wyrywa i wrzeszczy
*Czasami nuci albo mówi lekko piskliwym głosem i nie wiem czy to normalne czy się stymuluje .
*Jest bardzo uparty jak mówi się mu nie to dalej chce robić aż mu trzeba przerwać a wtedy zaczyna lekko histeryzować np wziął widelec i zaczął z nim biegać jak powiedziała Oliwier nie wolno zatrzymał się ,a jak powiedziałam oddaj mamie widelec to zaczął się śmiać i uciekać i mimo że prosiłam go cały czas by mi oddał widelec to i tak tego nie robił więc musiałam mu sama wręcz wyrwać z rąk
*Czasami coś chce ale on sam nie wie co i ciągnie nas i lekko histeryzuje przy tym
*Ostatnio mamy problem z jedzeniem nic mu nie pasuje i na wszystko odwraca głowę

Ale z drugiej strony potrafi:
* Pokazywać palcem w książce jak pytamy gdzie kot, krowa itp
*Umie czyścić nosek
*Potrafi sam ściągać skarpetki
*Rozumie jak mówię by wziął kocyk ,wyrzucił pampersa do śmieci ,podał jakąś rzecz
*Sam pije z kubka albo z butelki
*Umie nabijać widelcem jedzenie
*Umie powiedzieć że chce am albo że chce pić oczywiście pokazuje na butelkę albo na kubek i mówi am
*Jak powiem tany tany to udaje że tańczy
*Jak pokaże mu palcem i powiem zobacz Oliwier to się odwróci i patrzy w daną rzecz
*Uwielbia bawić się z kotem głaszcze go i mówi miał i pokazuje palcem na niego
*Jak mu się chce to zrobi papa,da część albo da piątkę
*Umie klaskać
*Lubi się bawić w akuku
*Robi noski noski
*Jak podkładam mu coś i mówię wąchaj to udaje że Wacha i się śmieje
*Jak się uśmiecha to odwzajemnia uśmiech
Albo jak się śmieje to on też się śmieje
*Umie sam myć ząbki
*Jak mówię że nie wolno to się zatrzyma na chwilę i później i tak chce robić coś znowu
*Wie gdzie jest oko ,nos ,pępek ,siusiak,ucho ,usta,noga itp
*Umie budować z klocków wierzę i ogólnie kombinuje co by zbudować
*Wie gdzie wkładać krztalty
*Mówi nie jak już nie chce jeść i odwraca przy tym głowę
*Robi halo halo przez telefon i udaje ze z kimś rozmawia albo wkłada słuchawki i też udaje że przez nie rozmawia
*Puka do drzwi jak powie się mu zrób puk puk
*Czasami da buzi jak mu się chce
*Mówi ojej jak coś mu spadnie
*Pokazuje że coś jest dobre głaszcze się po brzuszku i robi mmmmm
*Udaje że robi apsik
*Podnosi nogi jak mu mówię przy zakładaniu spodni albo butów
*jak chce przebrać mu pampersa i jak widzi że mam już przygotowane wszystko to sam się kładzie i czeka
aż go przebiorę
*Robi jak indianin ooooo i przykłada przy tym rączkę do buzi
*jak mówimy szeptem on też zaczyna cicho mówić po swojemu
*Stuka kubkiem o kubek później pije i wydaje dźwięk ah
*Udaje że się czeszę szczotką albo grzebieniem ,albo czeszę innych
*Jak powiem zrób misiowi cacy cacy to głaszcze misia po głowie

Zapisane
lunia86
Newbie
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #1 : Grudnia 16, 2022, 12:52:17 »

Witam, moja córka ma bardzo podobne zachowania. Minąl prawie rok od Pani postu... czy coś się wyjaśniło? my czekamy na wizytę u specjalisty.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!