Wróć do strony głównej.
Marca 28, 2024, 12:30:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Narzędzia/ćwiczenia do radzenia sobie z dysleksją?  (Przeczytany 1143 razy)
sirikonta
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Stycznia 21, 2022, 09:26:49 »

Nigdy nie myślałem, że mam lysdeksję. Byłem bardzo uzdolniony naukowo i wszystko przyszło mi naturalnie. Chodziłem do pszczół ortograficznych co roku, a nawet miejscami.

Walczyłam ze sprawnym czytaniem, ale naprawdę dobrze rozumiałam. Po prostu założyłem, że to adhd. Kiedy się starzeję, mój mózg spowalnia, a moja koncentracja słabnie, naprawdę mam problemy.

Zaczynam widzieć, w jaki sposób mój mózg przetwarza bodźce dźwiękowe/wizualne. To tak, jakby ciągle przeszukiwał 30% i odgadywał pozostałe 70% na podstawie kilku liter i ogólnego kształtu słowa.

Idealny przykład, musiałem czytać na głos do gry planszowej. Słowo brzmiało „krzesło elektryczne”. Mój mózg zobaczył er i t c i a i stwierdził, że to „kot erotyczny”. Każdy się śmiał. Byłem upokorzony.

Chociaż ten konkretny przykład może być192.168.0.1 router login 192.168.l.l
 zabawny, ogólne konsekwencje nie są. Więc moje pytanie brzmi: czy to brzmi jak disleksja z twojego doświadczenia? Jeśli tak, czy istnieją narzędzia i ćwiczenia, które pomogą złagodzić problemy?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2022, 08:51:08 wysłane przez sirikonta » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!