Wróć do strony głównej.
Kwietnia 29, 2024, 12:45:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Słaba mowa, koordynacja ruchowa  (Przeczytany 1780 razy)
ukerekais
Newbie
*
Wiadomości: 3


« : Lutego 11, 2022, 10:17:02 »

Proszę o pomoc w sprawie syna dwa latka i 3 miesiące.
U Szymona  został wykluczony miesiąc temu autyzm przez Synapsis Warszawa,-diagnoza opóźnienie psychoruchowe.
Od kiedy skończył 20 192.168.0.1 router login 192.168.l.l miesięcy zaczęłam diagnozowanie syna. W zasadzie wszędzie: u neurologa, w PPP, laryngologa(przerośnięty migdał do usunięcia po ukończeniu 3go roku) wszyscy stwierdzili ONM, nikt na to nie zwrócił uwagi wcześniej, ja też, ponieważ siadał, raczkował i chodził w klasycznej normie. W wieku 1,5 zauważyłam brak postępu w mowie, chodzenie na palcach, zanik niektórych słów i gestów na okres około 2 miesięcy, wcześniej były problemy z kontaktem wzrokowym i reakcją na imię, dlatego skupiłam się na autyzmie.
Teraz widać wyraźnie ,że jego ruch jest mało skoordynowany,kiedy biega rączki latają, jak u kukiełki, nogi układają się w x, siada w literę w, na schodach krok dostawny, kiedy przechodzi przez próg, jest bardzo ostrożny, nie umie skakać, ale nie męczy się kiedy długo chodzi, czy biega.
Mowa pojedyńcze słowa bardzo niewyraźne, ostatnio zaczął łączyć w zdania; mama oć dada.
Słuchamy od 2 miesięcy sylab i rzeczowników pięknie powtarza sylaby, ale wyrazu 2 sylabowego nie wypowie poprawnie: pupa-papa, buty-baby, o sobie mówi: Anta (Szymon). Kiedyś mówił pięknie Ania, później było Ani, teraz znów Ania.
Wprowadziliśmy od niedawna szeregi i sekwencje, kocham czytać, rysowanie linii pionowa, pozioma (ma z tym bardzo duży problem) składanie obrazka, jak mu się uda ułożyć to najczęściej tak ułoży, że mu wyjdzie do góry nogami.Odpowiada na pytania w zestawie"pytam i odpowiadam" robi to jak potrafi, ale rozumie treść pytań.
Kolory zna na zasadzie zielony jak trawa.
Jestem zachwycona MK, ale prowadzę ją na własną rękę ,  tyle co poczytam tu, trochę pomaga mi Ola z tutejszego forum, ale nie wiem na co położyć nacisk, co jeszcze wprowadzić.
Specjaliści skierowali mnie do neurologopedy(od września), rehabilitacja ruchowa też od września, czekamy na termin WWR. Neurolog zaleca całą diagnostykę począwszy od EMG, w celu doszukania się przyczyn ONM.
Ja pracuję, wiadomo, że i neurologopeda i rehabilitant będzie wymagał systematycznej pracy w domu.
 Nie wiem na czym się najbardziej skupić, oczywiście MK będzie, ale co z jego rozwojem ruchowym, który warunkuje rozwój innych sfer? Pani laryngolog mówiła ,że słaba mowa jest też przez ONM, zaleciła neurologopedę.
Co w tym wszystkim jest priorytetem? Na co położyć nacisk w MK?
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2022, 02:57:37 wysłane przez ukerekais » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!