Wróć do strony głównej.
Marca 28, 2024, 05:35:55 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: pytania dot prowadzenia MK  (Przeczytany 5683 razy)
Kinimaru
Jr. Member
**
Wiadomości: 88


« : Marca 29, 2022, 12:50:56 »

Witam Pani Profesor
Jestem mama rocznego chłopca u ktorego istnieje zagrozenie autyzmem ( w trakcie diagnozowania w Synapsis).
Poniewaz jego rozwój niepokoił mnie niemal od poczatku nie czekajac na diagnoze zaczełam działać sama i odnalazłam terapeyte pracującą Pani metodą. Spotkania narazie z uwagi na odległosc i wiek dziecka raz w miesiącu (czy to nie za rzadko?.) Pracuje z nim w domu od 8 m.ż.
Mały miał następujące objawy:
-słaby kontakt wzrokowy
-brak zainteresowania ludzmi, otoczeniem
-brak przywiązania do rodziców (w wieku 8 m nie patrzył na mnie lub meza zapytany gdzie mama/tata), nigdy nie płakał za nami, nie bał sie obcych
- brak wpatrywania się w twarze
-niezauważnie osób które go zaczepiały
-mała liczba usmiechów, w głos prawie wcale
-brak gaworzenia


Obecnie jest tak;
1) Słuchamy w słuchawkach wyrazenia... 2 razy i samogłoski 2 razy, ale mały słucha (4m) i nic nie powtarza jest milczacy skupia sie na ksiązeczce. Zakupiłam tez sylaby i rzeczowniki od 1-4 .Zaczełam mu puszczac ale wydaja mi sie za trudne zwłaszcza ze nie opanował powtarzania tych pierwszych. W zwiazku z tym moje pytanie czy mimo to puszczac mu te plytki i jesli tak to jedna cz dziennnie jeden raz np czy jak?. Czy skoro tak wczesnie zaczełam go stymulowac a https://showbox.tools/  on dalej nie probuje powtarzac to znaczy ze jest bardziej zaburzony, czy potrzebuje wiecej czasu.


2) Daje mu ksiazeczki , pomagam pzry odwracaniu kartek , pytam o zwierzatka gdzie sa i przedmioty- mały  bardzo lubi ogladac ksiazeczki ładnie pokazuje paluszkiem. Cwiczenie wskazywania  palcem cwiczyłam z nim od 9 m. ż bo istnieło zagrozenie ze nie wykształci sie ono samo ale do niedawna jeszcze pokazywał cała raczka.Ogladamy album przeze mnie zrobiony w ktorym sa zdjecia czlonkow rodziny oraz jego zabawek i pytam go gdzie kto jest na zdjeciu i w rzeczywistosci- rozumie i dobrze wykonuje to cwiczenie tylko czasami na zdjeciach gdzie jest wiecej osob mniej mu znanych myli sie.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!