Wróć do strony głównej.
Kwietnia 26, 2024, 01:39:54 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Brak gaworzenia i mowy  (Przeczytany 2262 razy)
Kinimaru
Jr. Member
**
Wiadomości: 88


« : Kwietnia 23, 2022, 12:37:56 »

Bardzo proszę o wskazówki i pomoc.Moj 11miesieczny synek wogole nie gaworzył i nie gaworzy.Jedyne co mówi to pojedyncze literki jak a,o,e,g,d.Ogolnie synek jest pogodnym dzieckiem,reaguje na swoje imię,odwzajemnia uśmiech,rozpoznaje znane mu osoby .Od 10go miesiąca wskazuje palcem wszystko co go interesuje oraz jak coś chce.Potrafi klaskać w rączki,pokazuje jaki duży urośnie,jak je pokazuje mniam mniam.Rozpoznaje niektóre zwierzątka oraz rzeczy w domu jak zegar,okno,kubek,talerzyk,łyżka,widelec,krasnala.Synek dość wcześnie zaczął pełzać miał około 5miesiecy,jak miał 10miesiecy zaczął raczkować i stawać przy meblach.Obecnie podejmuje proby chodzenia przy meblachy mobdro kodi.W domu wcześniej dosyć często był telewizor włączony,od dwóch miesięcy wyeliminowaliśmy go całkowicie.Duzo czytamy książeczki,pokazujemy obrazki,powtarzamy wyrazy dźwiękonaśladowcze,śpiewamy.Bylismy u neurologopedy który wskazał nam że wędzidełko pod języczkiem jest za krótkie.Poza tym zwrócił też uwagę że synek dość często ma otwartą buzię i bardzo się ślini.Zasugerowano nam podcięcie wędzidelka i stosowanie plastrów do oklejania buzi w celu wzmocnienia mięśni wokół ust.Nikt nie jest w stanie powiedzieć mi co mam robić żeby wesprzeć rozwój mowy synka i co może być powodem braku gaworzenia .Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki i rady.
Zapisane
drimit
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #1 : Maja 07, 2023, 11:47:32 »

Mój syn jest bardzo podobny, ma teraz 15 miesięcy i bulgocze, ale nadal nie wskazuje ani nie macha. Jest bardzo powściągliwy i uważny w nowych sytuacjach. Ale kiedy jest w miejscu, w którym czuje się komfortowo, jest towarzyski, szczęśliwy i zabawny 10.0.0.0.1 192.168.1.254 . Myślę, że tak długo, jak on nadal wchodzi w interakcje z tobą i uśmiecha się itp., Nie musisz się martwić. Oczywiście zobacz, jak twój lekarz zostanie oceniony bla bla bla, ale naprawdę myślę, że niektóre dzieci są bardziej powściągliwe i osiągają pewne kamienie milowe w różnym czasie.
« Ostatnia zmiana: Maja 08, 2023, 02:29:53 wysłane przez drimit » Zapisane
grantrigby
Newbie
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Lipca 19, 2023, 04:16:49 »

One way that bubbly kids can stay at home is to let them play mr mine. It will be self-aware and won't hide from going out or doing dangerous things.
Zapisane
herrylauu
Newbie
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #3 : Padziernika 19, 2023, 03:46:03 »

coloring pages are an excellent way to keep spacebar clicker kids entertained while promoting their creativity, fine motor skills, and even moral development. It's a screen-free, enriching activity that's perfect for both home and school settings.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!