Wróć do strony głównej.
Kwietnia 26, 2024, 07:15:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pomóż mi zorientować się, czy mam dysleksję  (Przeczytany 1174 razy)
jenelsebo
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Kwietnia 25, 2022, 05:40:39 »

Mam 23 lata. Obecnie jestem na ostatnim roku studiów medycznych. Przez całe dzieciństwo zmagałem się z pisownią (najczęstszym błędem na moim egzaminie były błędy ortograficzne). Nawet teraz nie potrafię przeliterować niektórych z moich https://nox.tips/  https://xender.vip/ najczęściej używanych słów. I bez względu na to, ile razy ćwiczę słowa, zawsze kończy się to błędną pisownią. To konieczne, profesorze, uwierz i ulżyj, że zawsze zapominam, jak je przeliterować. Nie mam problemów z czytaniem i rozumieniem. Zauważyłem jednak, że zapamiętuję słowa raczej po ich formie lub wyglądzie niż ich rzeczywistej pisowni. Więc są szanse, że nawet jeśli przeczytałem słowo 1000 razy, nigdy nie wymówiłem go nawet w mojej głowie i nie znam jego pisowni. Nawet teraz, kiedy piszę, w dużym stopniu polegam na autouzupełnianiu. Z tego samego powodu, jeśli spróbuję pisać na laptopie, będę bardzo powolny, ponieważ mam wątpliwości co do większości pisowni.

Inną rzeczą jest to, że jestem bardzo kiepski z kierunkami. W większości przypadków muszę patrzeć na swoje ręce, aby przypomnieć sobie, co zostało i co zostało napisane. Mógłbym powiedzieć GO RIGHT, wskazując w lewo.

Zrobiłam testy diagnostyczne w Internecie i próbowałam poczytać na temat diagnozy dysleksji. Nigdy nie byłam profesjonalistką. Trochę się boję.

Szukam tu danych wejściowych. Jeśli ktoś miał podobne doświadczenia, proszę o życzliwą radę/opinię. Czy generalnie jestem zły z pisownią, czy może to być dysleksja (zarówno granica graniczna, jak i ogólnie objęta mechanizmem radzenia sobie)
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2022, 02:29:08 wysłane przez jenelsebo » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!