Wróć do strony głównej.
Kwietnia 19, 2024, 08:16:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Podręczniki dla dziecka  (Przeczytany 1761 razy)
jagnum
Jr. Member
**
Wiadomości: 62


« : Lipca 18, 2022, 07:42:03 »

Mój czteroletni syn nie chodzi do przedszkola. Chciałabym w domu zająć mu czas nie tylko zwykłą zabawą, ale też wpleść wątki edukacyjne. Synek jest bardzo rozgarniętym dzieckiem, czytamy już długie teksty. Młody zna litery, liczy w zakresie do 10.
Polećcie mi proszę:
- książki z zadaniami / rozwiązywankami, ale nastawione raczej na jakieś zadania logiczne niż kolorowanki, których mój syn szczerze nie znosi,
- książki o tematyce przyrodniczej  (zwierzęta, drzewa, rośliny),
- o ile takie istnieją, to pozycje w łatwy sposób traktujące o zagadnieniach z zakresu fizyki, chemii, ekonomii itp.,
- sprawdzone materiały do nauki czytania.
Może są jakieś gotowe podręczniki czy zbiory kart pracy dla przedszkolaków albo dedykowane edukacji domowej?
Niestety jestem mało kreatywną mamą i samodzielne przygotowanie tego typu materiałów mnie przerasta.
Zapisane
Talma
Jr. Member
**
Wiadomości: 64


« Odpowiedz #1 : Lipca 18, 2022, 11:24:09 »

Mojemu synkowi (3.5l) bardzo pasują ksiazki z Albika, sporo jest tam takiej wiedzy na może powierzchownym ale dobrym dla przedszkolaków poziomie. Dla ćwiczeń rączki i nie tylko polecam również różne elementarze dla 3,4,5 latków itp. Tamże różne łamigłówki i zadania do wykonania. Pełno tego w kioskach ruchu i jakichkolwiek księgarniach. I tak mi przychodzi do głowy prenumerata jakiegos periodyku, np świerszczyk. Żeby dziecko było 'na czasie' z różnymi okolicznościami jak święta, pory roku itp.

Mogę Ci na pewno polecić księgarnię Matfel: https://matfel.pl/pol_m_Podreczniki-23906.html Znajdziesz tutaj wiele wartościowych podręczników dla uczniów w każdym wieku ( w tym dla przedszkolaków).
Zapisane
kamilka922
Newbie
*
Wiadomości: 24


« Odpowiedz #2 : Sierpnia 08, 2022, 07:13:08 »

A czy w takim podręczniku dowiesz się ile waży słoń? Jeśli nie no to bardzo szkoda.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!