Wróć do strony głównej.
Kwietnia 29, 2024, 07:57:33 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Zadawanie pytań, kierowanie uwagi, schematyzmy, przedszkole  (Przeczytany 1202 razy)
EDITG
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Lipca 26, 2022, 12:00:36 »

Witam serdecznie!!!
Jestem mamą synka - 3 lata 10 miesięcy.
Ćwiczymy MK od ok. drugiego roku życia. Już za nami program słuchowy. Synek pięknie czyta.
Ogólnie bardzo ładnie ćwiczy... Najwięcej problemów mamy z zapamiętywaniem i ćwiczeniami lewopółkulowymi. Ogólnym skupieniem się i motywacją do dalszej pracy....

Synek mówi - a raczej powtarza - bardzo dużo, praktycznie wszystko.

Niestety walczymy cały czas ze schematyzmami językowymi, ruchowymi, echolaliami, fiksacjami , np. znaki drogowe... Smutny Synek lubi podrzucać różnie rzeczy i patrzeć jak spadają... Lubi bawić się wodą... Macha również rękami i udaje, że "pisze". Często też sobie przy tym podśpiewuje... Dużo biega....

Co mnie też bardzo, bardzo martwi - to brak kierowania uwagi na nas... Synek mówi "do siebie". Nigdy jeszcze nie powiedział np. "O mamo! - zobacz - jaki  piesek"... Cały czas na to czekam.... Niestety nie prowadzimy jeszcze typowego dialogu i rozmowy...
Rozumie praktycznie wszystko, wykona każde polecenie, nawet złożone....
Nie zadaje również pytań... Ale często pyta siebie i sobie odpowiada...

Oczywiści jestem praktycznie od początku świadoma, że to Asperger, ale nie mamy jeszcze oficjalnej diagnozy z PPP. Synek idzie od września do przedszkola... Zastanawiam się, czy puścić go tam już z orzeczeniem i dodatkowym wsparciem.... Czy dać mu czas.... Nie chciałabym pozbawić go też różnych metod wsparcia a z drugiej strony nie chciałabym aby od początku miał "łatkę" chorego dziecka...

Będę wdzięczna za odpowiedź i pomoc...

Pozdrawiam!!!

Edyta

Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!