Wróć do strony głównej.
Marca 28, 2024, 06:31:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Utrzymanie zatrudnienia pracownika z dysleksją: proszę o radę  (Przeczytany 1279 razy)
enayalogi
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Wrzenia 14, 2022, 05:31:05 »

Witam wspaniałych ludzi. Mój partner jest kierownikiem pre-press w firmie zajmującej się sitodrukiem. Prowadzi wywiady, selekcjonuje i szkoli własną załogę.

Niedawno został poinformowany przez swojego najnowszego członka załogi, że ma dysleksję. Zadanie wymaga niewielkiej ilości zrozumienia liczb – na przykład wiedzy o tym, ile ekranów jest dostępnych, ile ekranów należy wykonać do następnej pracy, ile czasu trzeba zrobić, itp.
https://19216811.cam/  https://1921681001.id/
Ten dzieciak jest niesamowity (mówię, że ma 18 lat, a ja 34!) Jest bardzo cichy i zamknięty w sobie, ale bardzo dobrze wychowany, punktualny, miły i nie miał żadnych problemów ze swoim treningiem. W ramach swojej roli przyniósł nawet własną tablicę - więc jest proaktywny i chętny! I cieszę się, że jestem częścią zespołu. Wyznał, że miesza się z literami i cyframi, ma trudności z czytaniem i bał się, że ktoś się o tym dowiedział, ponieważ kocha swoją pracę i pracę w tym zespole.

Szef mojego partnera (dyrektor generalny) jest… o zimnym sercu, wiesz co. Naprawdę nie ma innego sposobu, aby to ująć.

Chce, żeby ten dzieciak odszedł. „Jeśli nie umie czytać ani pisać, nie może wykonywać pracy”, chociaż jest to bardzo mały aspekt jego pracy. To także rola, która wymaga minimalnej interakcji z innymi. Mój partner chce go zatrzymać. Poczytałam trochę o dysleksji io tym, jak pomóc osobom z dysleksją w miejscu pracy. Dużo z tego dla pracodawców – ludzi, którzy podejmują decyzje.

Chcielibyśmy wiedzieć, jak pomóc mu zostać. Czy ktoś ma jakieś pomysły? Czy są jakieś zasoby, które powinniśmy sprawdzić? Mój partner planuje wojnę w tej sprawie, jeśli zajdzie taka potrzeba, więc bardzo chętnie wysłucham innych historii z rozwiązaniami lub radami / perspektywami, które mogą nam pomóc.

Dziękuję wszystkim bardzo.
« Ostatnia zmiana: Wrzenia 28, 2022, 11:37:37 wysłane przez enayalogi » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!