Wróć do strony głównej.
Marca 29, 2024, 06:17:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Dysleksja i ADHD nakładają się na siebie?  (Przeczytany 1105 razy)
ogansemoi
Newbie
*
Wiadomości: 2


« : Listopada 17, 2022, 08:04:08 »

Hej, więc pomagam koledze w szkole, a on ma dysleksję. Szczególnie trudne są dla nich przedmioty takie jak matematyka.

Zauważyłem jednak, że mają też wiele moich tendencji do ADHD. Rzeczy takie jak ślepota na czas (spóźnianie się/brakujące rzeczy), bycie nieprzygotowanym, gubienie rzeczy, nie zabieranie się za rzeczy, które powinni robić (mimo że minęły już miesiące), luźno wpychanie papierów do segregatorów zamiast odkładania ich na trzy dzwoni, nieco łatwo się rozprasza… Zasadniczo wszystkie moje objawy ADHD typu nieuważnego.
10.0.0.0.1 192.168.1.254
To mnie zaciekawiło; jakie objawy pokrywają się u osób z dysleksją, ale bez ADHD, i u osób z ADHD, ale bez dysleksji? Oczywiście często są to choroby współistniejące, ale nie o to pytam.

A tak na marginesie, jakie są przydatne metody organizacyjne dla osób z dysleksją? Mogę zaoferować wszystkie moje metody adhd, ale nie jestem pewien, czy są one najlepsze dla dysleksji.
« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2022, 11:05:04 wysłane przez ogansemoi » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!