Wróć do strony głównej.
Marca 29, 2024, 12:11:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Zmiana szkoły, aby pomóc z dysleksją  (Przeczytany 1021 razy)
kalpitaru
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Grudnia 06, 2022, 03:13:56 »

Moja czwartoklasistka ma poważną dysleksję i rozwojowe zaburzenie językowe, które wpływa na jej nauczycieli akademickich. Dużo walczy w szkole. Czyta na poziomie drugiej klasy, mimo wielu godzin pracy i interwencji profesjonalistów spoza szkoły. Przez lata niestety nauczyła się, jak działa system szkolnictwa i że ciągle musimy walczyć o zakwaterowanie, którego potrzebuje, nawet z IEP. Nienawidzi szkoły, ponieważ czuje, że nie otrzymuje wsparcia, którego potrzebuje, a dorośli (nauczyciele) tak naprawdę jej nie rozumieją i nie pomagają jej tak, jak tego potrzebuje https://100001.onl/ https://1921681254.mx/ . Co roku to samo. Ma niesamowitych przyjaciół, co daje jej motywację do pójścia do szkoły każdego ranka, pomimo codziennej sytuacji w jej klasie.

Myśleliśmy o umieszczeniu jej w szkole specjalnej dla dyslektyków i innych trudności w uczeniu się. To trochę daleko, ale jesteśmy gotowi dojeżdżać, aby zapewnić jej jak najlepszy wynik. Rzecz w tym, że za każdym razem, gdy próbowaliśmy jej wspomnieć o tym pomyśle, panikuje. Nie chce się zmieniać, bo mówi, że straci swoje najlepsze przyjaciółki i czuje, że ta szkoła będzie taka sama, chociaż staraliśmy się im wytłumaczyć, że mają lepsze doświadczenie i odpowiednie narzędzia do pomocy. Znalezienie dobrych przyjaciół zajęło jej trochę czasu, a fakt, że błaga o pozostanie, ponieważ kocha swoją szkołę z powodu swoich przyjaciół, sprawia, że ​​jestem smutny. Czuję, że już wiele wycierpiała emocjonalnie przez lata szkolne i czuję się winna, że ​​zabrałam jej jedyną rzecz, którą kocha w szkole (jej przyjaciół). To znaczy wiem, że przyjaciele przychodzą i odchodzą, ale czuję się winny, ponieważ wiem, że ma dysleksję, a DLD sprawia, że ​​zmaga się również społecznie z komunikacją. To znaczy, mogłaby zawierać nowe znajomości, ale co, jeśli tego nie zrobi?

Czuję się zagubiony, winny i zdezorientowany.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2022, 12:04:14 wysłane przez kalpitaru » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!