Wróć do strony głównej.
Marca 28, 2024, 12:39:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy to mogą być objawy dysleksji u mojego 6,5-latka?  (Przeczytany 797 razy)
jamaykans
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Lutego 12, 2023, 04:59:43 »

Witam wszystkich, mam nadzieję, że to dobre miejsce na ten post.

Moja córka ma problemy z pisaniem słów, liczbami i matematyką. Obecnie jest w pierwszej klasie i jest taką mądrą dziewczyną i zawsze zaskakuje mnie rzeczami, które zapamiętuje. Dla kontekstu bardzo dobrze czyta po arabsku i samodzielnie czyta po angielsku. Nie umie pisać po arabsku (zaczynając od prawej do lewej), ale wie, jak pisać po angielsku. Nauczyła się czytać w obu językach w wieku 5 lat. Rzecz w tym, że jeśli nie skupia się na tym, co pisze, napisze wszystko w lustrzanym odbiciu. Całkowicie od tyłu, a ona przeczyta to z łatwością. To samo z liczbami, chociaż nastąpiła pewna poprawa. Teraz, gdy zajmuje się bardziej złożoną matematyką, na przykład dodawaniem większych liczb, wierzchołkami kształtów i obiektami 3D, zaczyna mieć większe problemy. Potrafi też czytać swoją książkę do góry nogami, jeśli trzyma ją w ten sposób i czyta słowa od dołu strony do góry (co moim zdaniem było całkiem fajne lol) Jej nauczyciel wspomniał o możliwości dysleksji i utrzymuje oko na to. Podejrzewałem to, kiedy uczyłem ją w domu (aż do ostatnich kilku miesięcy https://nox.tips/  https://xender.vip/ przedszkola), ale tak naprawdę nie myślałem o tym zbyt wiele, ponieważ wciąż się uczyła. I wiem, że ona też jest w tym wieku, ale podejrzliwość jej nauczycieli trochę mnie martwiła. Jest też leworęczna, jeśli to robi różnicę.

Nie szukam diagnozy medycznej, ale może lubię zobaczyć, czy inny rodzic jest w tej samej łodzi, lub był, i może dać pewien wgląd.
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2023, 10:54:07 wysłane przez jamaykans » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!