Wróć do strony głównej.
Marca 29, 2024, 11:13:30 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Gloskowanie  (Przeczytany 17567 razy)
Anna112
Gość
« : Stycznia 19, 2010, 12:16:09 »

Pani Profesor,

Przeczytałam niedawno o Pani metodzie

Mój syn chodzi teraz do 1 klasy szkoły podstawowej
i pani nauczycielka uczy dzieci czytać metodą głoskowania.

Czy to zle?

Jesli tak to dlaczego szkoly wciaz stosuja taka metode?

Czy moze to miec negatywne skutki dla mojego dziecka?

P.S. Do tej pory nie zauwazylam u swojego dziecka problemow z nauka
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2010, 10:08:05 wysłane przez Administrator » Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Stycznia 20, 2010, 10:33:07 »

Droga Pani Anno, metoda nauczania czytania przez głoskowanie uniemożliwia dzieciom czytanie tekstów ze zrozumieniem, stąd takie trudności dzieci podczas badań kompetencji, gdzie trzeba rozumieć polecenia i wykorzystać wiedzę nabytą poprzez czytanie. Pisałam o tym w wielu artykułach, że metoda głoskowania została wprowadzona do szkół w latach 70 i była wynikiem źle przetłumaczonej metody nauczania prawidłowej pisowni w języku angielskim (literowanie). Od początku lat 80 obserwujemy nagły wzrost liczby dzieci z trudnościami w czytaniu i pisaniu. Szczególnie niekorzystne jest wykorzystywanie metod analitycznych (głoskowanie) wobec dzieci ze skrzyżowaną lateralizacją, leworęcznych i lewousznych. Uczniowie ci mają poważne problemy z dokonaniem syntezy wyrazów i zrozumieniem sensu zdania. Dzieci nauczane  metodą głoskowania nigdy nie czytają z przyjemnością.
Serdecznie pozdrawiam
Jagoda Cieszyńska
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!