Wróć do strony głównej.
Kwietnia 16, 2024, 11:47:30 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: W jakim wieku można rozpoznać zespół Aspergera  (Przeczytany 20365 razy)
mamaJ
Newbie
*
Wiadomości: 2


« : Stycznia 21, 2010, 09:51:49 »

Witam,
Jestem mamą 2 letniego Jasia. Mój synek zachowuje się inaczej niż równieśnicy, nie chce nawiązywac z nimi żadnego kontaktu. W jakim wieku najwcześniej można rozpoznać zespół Aspergera?
Będę wdzięczna za szybką odpowiedź.
Zapisane
Marta
Full Member
***
Wiadomości: 105


« Odpowiedz #1 : Stycznia 21, 2010, 10:06:47 »

Drugi rok życia to czas, kiedy można zauważyć już wiele niepokojących zachowań dziecka. Na pewno można też obserwować pierwsze objawy rozwijającego się autyzmu. Nie należy zwlekać ani chwili z postawieniem diagnozy, z udaniem się do specjalisty. Co prawda nie zawsze  tak wcześnie będzie możliwe jednoznaczne odróżnienie autyzmu od zespołu Aspergera. ale w końcu nie o nazwę chodzi, a o pomoc dziecku. W tym czasie jest ona najskuteczniejsza...
I proszę wierzyć swoim intuicjom - są wystarczającym powodem, żeby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

Pozdrawiam serdecznie!
Marta Korendo
Zapisane
mamaJ
Newbie
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Stycznia 22, 2010, 08:26:02 »

Bardzo dziękuję Pani za odpowiedź. Niezwłocznie umówię Jasia na wizytę u specjalisty. Jeszcze raz serdecznie dziękuję!
Zapisane
ohnalsega
Newbie
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #3 : Wrzenia 30, 2022, 04:57:45 »

Witam,
Jestem mamą 2 letniego Jasia. Mój synek zachowuje się inaczej niż równieśnicy, nie chce nawiązywac z nimi żadnego kontaktu VidMate  Mobdro. W jakim wieku najwcześniej można rozpoznać zespół Aspergera?
Będę wdzięczna za szybką odpowiedź.

I got this,..
Zapisane
Talma
Jr. Member
**
Wiadomości: 64


« Odpowiedz #4 : Padziernika 23, 2022, 11:22:41 »

Moim zdaniem 2 lata to zbyt mało na to aby zdiagnozować Aspergera. Możńa chorobę zdiagnozować w wieku kilku lat, niemniej wymaga to wielu wizyt u psychoterapeuty. Nie zawsze wycofanie społeczne oznacza zespół Aspergera, czasami dziecko ma po prostu taki charakter.

Aktualnie taka terapia pscyhologiczna online może być prowadzona w sieci.

Daję namiar na klinikę, w której mozna nawiązać kontakt równięż z psychologami specjalizującymi się w chorobach dziecięcych.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!