Wróć do strony głównej.
Maja 01, 2024, 12:37:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Diagnoza i terapia  (Przeczytany 11049 razy)
Katja
Newbie
*
Wiadomości: 2


« : Czerwca 15, 2011, 03:39:19 »

Witam Pani Jagodo!
Jestem mamą 3,2 letniego Kajtusia. Ma diagnozę autyzmu, robiliśmy półtora roku temu w Synapsis. Muszę przyznać, że próbowaliśmy wielu różnych metod terapii ale wciąż postępy są bardzo powolne. Z racji licznych alergii pokarmowych u synka skupialiśmy się w dużej mierze na diecie i suplementacji, oprócz tego stosowaliśmy SI, zajęcia logopedyczne(niestety w małym wymiarze), muzyko- i dogoterapię. Spędziliśmy godziny w internecie szukając metod, specjalistów itd. Mam poczucie, ze tracimy czas i rozpraszamy się na różne rzeczy. W naszej okolicy dostępna jest tylko terapia behawioralna a do tej mimo prób nie możemy się przekonać.
Uważam, że nam, rodzicom ogromnie trudno znaleźć zarówno odpowiednią metodę jak i terapeutę. Ostatnio trafiłam na Pani książkę "Wczesna diagnoza i terapia..." i mam wrażenie, że to metoda, która trafia do mnie i pomoże synkowi.
Mam w związku z tym pytanie - jak trafić do Pani na diagnozę funkcjonowania i ustalić terapię? Do Krakowa mamy bardzo daleko (około 8-9 godzin jazdy samochodem), a wiem, że przyjmuje Pani tylko w Krakowie. Bylibyśmy jednak zdecydowani przyjechać na konsultacje a potem ewentualnie kontaktować się raz na jakiś czas+ mailowo? Czy Pani prowadzi taką formę terapii? Zdecydowanie bliżej byłoby nam do Warszawy, ale nie wiem, czy są tam wciąż terapeutki wyszkolone przez Panią? Nie ukrywam, że bardzo mi na tym zależy.

Do której poradni krakowskiej dzwonić, aby umówić się na spotkanie z Panią lub terapeutą pracującym Pani metodą? Co mogę robić teraz? Wiem, że poleca Pani  pomoce do nauki czytania i zestaw do słuchania -czy mogę zacząć od razu czy też konieczne będą jakieś wskazówki?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam,
Kasia
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Czerwca 15, 2011, 10:18:07 »

Pani Kasiu odpowiadam króciutko, bo za godzinę wyjeżdżam na lotnisko. Oczywiście proszę rozpocząć natychmiast program "Słucham i uczę się mówić". Można się ze mną umówić, ale terminy są odległe. Podam Pani nr telefonów zespołu w Warszawie, ale nie chcę tego robić na forum. Proszę zadzwonić do Pani Magdy Gaweł z portalu i poprosić o nr telefonu do kierującej warszawską grupą.
Słusznie Pani postąpiła nie przystępując do terapii behawioralnej. Trzeba się skupić na mowie.
Proszę do mnie napisać za tydzień na prywatny adres mailowy (poda Pani moderatorka strony)
Serdecznie pozdrawiam
Jagoda Cieszyńska
Zapisane
Katja
Newbie
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Czerwca 16, 2011, 04:04:50 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź, napisałam do administratorki portalu. Skontaktuję się wkrótce.
Dziękuję i do usłyszenia,
Kasia
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!