Wróć do strony głównej.
Maja 18, 2024, 11:56:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
Autor Wątek: niepokojąće objawy 13 miesiecznego chlopca  (Przeczytany 34263 razy)
kamilaf000
Newbie
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #30 : Wrzenia 15, 2017, 03:48:39 »

Witam, mój synek ma obecnie 8 miesiecy. Rozwija sie bardzo skokowo. Obecnie mamy regres, przestał głużyc i gaworzyc, kontakt wzrokowy fatalny, praktycznie brak usmiechu. A juz bylo tak fajnie i prawie normalnie. Zapraszam na strone na fb niemowle- zachowania autysyczne. Rafi jak obecnie u was? Co sie zmienilo od czerwca? skonczyliscie juz roczek ?
Zapisane
Rafi
Newbie
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #31 : Wrzenia 15, 2017, 06:39:45 »

Witajcie, teraz zauwazylam,ze zjadlo mojego posta, pewnie dlatego,ze wysylalam z komorki.
My jestesmy po obserwacji wS. w stolicy i powiedziano,ze maly nie jest w spektrum, byly dwa spostrzezenia: bardzo slaba mimika, malo wyrazista, ale nadrabia gestami i zupelny brak mowy, skonczyl rok zadnego slowa, nawet wyrazenia dzwiekonasladowczego nie ma, jedynie gaworzy, wiec nie poddawajcie sie, bylam jeszcze u psychologa dzieciecego i neurologa, mamy korzystac doruwczo z pomocy logopedy i stymulowac mowe Uśmiech trzymajcie sie, pozdrawiam cieplo.
Dajcie znac, co u Was i u dzieciaczkow:)
« Ostatnia zmiana: Padziernika 03, 2017, 11:43:49 wysłane przez Rafi » Zapisane
oleczq2
Newbie
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #32 : Padziernika 23, 2017, 11:11:26 »

Rafi dobrze słyszeć dobre wieści Uśmiech U nas ogólnie do przodu. Synek przestał bac się dzieci, mówi mama, zaczął naśladować zwierzątka, zrobił się bardziej kontaktowy, duzo więcej rozumie, dużo naśladuje- czasem Jak papuga.Jak na 17 miesięcy to i tak niewiele ale przynajmniej coś poszło do przodu. Jesssss też parę dziwnych zachowań ale ja nie umiem ocenić czy są w normie. Byliśmy na obserwacji w PPP i u neurologa. Neurolog stwierdził ze to nie autyzm, Pani w PPP ze to raczej nie autyzm, ale ja uspokoje dopiero po wizycie w Synapsis. Nadal brak reakcji na imię , nadal średnia reakcja na znajome osoby np babcie czasem jak przychodzimy synek rzuca się na zabawki a po 10 minutach zauważy ze jest babcia - w sumie to mnie martwi chyba najbardziej potem są jeszcze jakieś zachowania typy - mały czworakuje i patrzy przez nogi do gory-nogami - chyba też dziwne. Mamy teraz przeprowadzkę ,urodziłam 2 dZIECKO wiec mamy ciężki czas ale w listopadzie będę się musiała upomnieć o Synapsis bo chyba o nas zapomnieli. Jeszcze z dużych plusów to synek od razu zauważył swojego brata, przynosi mleczko, daje smoczek, poprawia kocyk . Obawiałam się ze fo po prostu nie zauważy ale tutaj reakcja zaskoczyła mnie na plus. Caly czas siedzi mi w głowie ten autyzm i odbiera radość macierzyństwa choć myślę ze i tak jest lepiej niż było.dajcie znać co u Was Mrugnięcie
Zapisane
oleczq2
Newbie
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #33 : Grudnia 06, 2017, 01:20:42 »

Czesc rodzice Uśmiech
Chcialam sie podzielic z wami moimi obserwacjami i informacjami. Synek aktualnie ma 18,5 miesiąca - reakcja na imię srednia, kontakt wzrokowy sredni - zalezny od sytuacji, tworzy sie coraz lepsze pole wspolnej uwagi, pojawilo sie nasladownictwo zwierzątekm, pierwszze slowa mama tata baba mniam mniam i duzo wiecej dzwiekow, synek stal sie duzo bardziej obecny tu i teraz, domaga sie uwagi. sa oczywiscie problemy - srednia zabawa naprzemienna, srednia reakcja na slowa, ale caly czas sie wszystko polepsza.
W wieku 12 miesiecy synek nie reagowal w ogole na imie, kontakt wzrokowy zniomy, bardzo cichy,czesto nieobecny zawieszajacy sie wzrok, opozniony ruchowo, lubil bawic sie sam, nie poszukiwal naszej uwagi, jedyna slowo to bylo bam - wszystko wskazywalo na autyzm
Bylismy u neurologa, PPP, i wczoraj w Synapsis. - wszyscy na ten moment wykluczaja zaburzenia ze spektrum.
NIe 100% - poniewaz jest maly i caly czas sie rozwija ale na ten moment ma slabsze pola rozwojowe i zaburzenia sensoryczne, ale nie na tyle by to byl autyzm.
Wyszukiwalam rozne informacjie w necie, 3/4 sie zgadzalo ze to autyzm, nawiazalam kontakt z jedna mama ktora ma synka z autyzmem, ktory zachowywal sie podobnie do mojego synka - co jeszcze bardziej mnie utwierdzalo ze to na pewno to Smutny
DLATEGO chcialam napisac ze mimo MOJEJ diagnozy w wieku12 miesiecy ze to na pewno to - zaczelam pracowac z synkiem i widze postepy kazdego dnia, ze idziemy do przodu - to nie zawsze musi byc autyzm!
PRZEZ ROK MARTWILAM SIE ZE MOJ SYNEK MA AUTYZM, SWIYCH WLOSOW +100, DODATKOWYCH LAT+10. NIe pisze tego dlatego zeby uspokoic rodzicow i olac sprawe ale ze na prawde to nie zawsze musi byc autyzm.
Caly czas bede miec reke na pulsie, bo widze slabsze pola, ale cieszy mnie to ze pomimo wielu wskazujacych cech specjalisci na ten moment wykluczaja spektrum.
Pozdrawiam serdecznie,
Zapisane
asiamms
Newbie
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #34 : Grudnia 07, 2017, 08:17:59 »

Oleczq przeczytaj naszą historię http://www.centrummetodykrakowskiej.pl/forum/index.php?topic=2262.0
 jestem właśnie po diagnozie i u nas nie ma autyzmu, ale uwierz mi żeby diagnoza była jakieś 2-3 miesiące temu na 100% byłby. Córka ma obecnie 23 miesiące.
Zapisane
oleczq2
Newbie
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #35 : Grudnia 07, 2017, 09:07:01 »

Tak, widziałam Twoją historię i bardzo się cieszę ze także mimo różnych przesłanek okazuje się ze to nie autyzm. Dlatego teraz widzę ze samodiagnoza, czytanie Internetu nie jest wyznacznikiem mimo ze wszystko na autyzm wskazywało.
Zapisane
aga37
Newbie
*
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #36 : Grudnia 08, 2017, 09:28:34 »

Dziewczyny, super, że u Was tak dobrze, wiele osób czyta to forum, a takie wspaniałe wieści dodają skrzydeł w codziennej pracy
. Moim zdaniem, zdaniem mamy, nie ma co konkretnie nazywać co waszym dzieciom było, czy to był autyzm, jakieś jego początki czy tylko opóźnienie rozwoju, przy takich maluszkach etykieta autyzm jest niepotrzebna,  chyba lepiej to ująć jako zaburzenia rozwoju, nad którymi trzeba pracowac, dobrze to w porę zauwazyc i wkroczyć do akcji, i mieć takie piękne efekty jak u Was.
U nas syenk zaraz skończy 12mies, udało nam się wiele wypracować, ale nadal pracujemy głównie nad mowa, bo mimo że synek dużo Gaworzy to jego świadome słowa to właśnie bach, buu (na pralkę)
Zapisane
oleczq2
Newbie
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #37 : Grudnia 08, 2017, 02:50:47 »

Zgadzam sie z Tobą. Ja mysle ze u mojego synka nadal jest cos na rzeczy ale jesli specjalisci uwazaja ze na ten moment nie jest zle nie bede sie zamartwiac czy to autyzm czy nie tylko po prostu dalej bede pracowac z synkiem liczac na efekty.
Pozdrawiam Was.
Zapisane
DominikaM
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #38 : Marca 22, 2022, 07:27:59 »

Dziewczyny jak u Was potoczyły się historie ?
Zapisane
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!