Wróć do strony głównej.
Kwietnia 25, 2024, 05:40:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Kubuś 2 latka i 8 miesięcy  (Przeczytany 7485 razy)
gosia87
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Lutego 20, 2013, 07:38:28 »

Witam serdecznie,
Mój synek Kubuś ma 2latka i 8miesięcy,jak na swój wiek mówi bardzo mało mówi:mama,tata,dziadzia,kółko,jajo,banan to 'nanan",Wiki(Wiktoria),lala,ciocia,gingi czyli pingwinki,nieg czyli śnieg,tak,nie,wilk,wóz,żółw,koko,mini,mewa to "mew",mama chodż,mama co to miś?,zadaje takie pytania mama co to?na samochód mówi bum bum,zdarzy mu się czasami powiedzieć auto,ale żadko,Na mleko mówi nio,jak chce siku woła sisi,NA wujka mówi " wu ",na buty "bu",na zabawke Maniek mowi "ma",jak widzi panią to mówi "pa"ostatnio udało mu sie pare razy powiedzieć "pa-ni"skaraca słowa,widze że sa małe postępy i nowe słowa.Ale strasznie sie martwie,bo kazdy naciska że on jeszcze nie mowi?ale ja wiem że każde dziecko ma swoje tempo.Bardzo pużno też zaczoł chodzić jak miał 15 miesięcy.Jego tata też pużno zaczoł mówić jak miał 3 latka.WSZYSTKO rozumie co sie do niego mówi,jak go poprosze żeby mi przyniósł niebieski samochód to przyniesie itp.Nie wiem czy dać go do przedszkola,jedni mówią że sie lepiej będzie rozwijał,ale ja boje sie że to dla niego bedzie duży stres,dlatego że moga go dzieci nie rozumieć,no i rozłąka z mamą bo jest bardzo związany ze mną.Chociaż jak bawi sie z kuzynami to sie dogadują,nie ma problemu.Powie również jakie zwierzątka oddają głosy.Mam prozbe niech mi pani doradzi co mam robić i jakich ćwiczeń używać.Nie bylam jeszcze u logopedy,ale wiem ze Kubuś by nie nawiązał kontaktu z lekarzem nie lubi wizyt u lekarza od małego.Miałam zeszyt ćwiczeń1 Kocham czytać,powtarzał ze mną A,O,U,itd.ale też również interesowało go co jest na obrazku.Jeśli pani może proszę mi doradzić jakie ćwiczenia pomogą mojemu synkowi.Czy jakieś syropki na wzmocnienie org. i rozwój mózgu też mogą wspomóc?
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Lutego 24, 2013, 01:06:32 »

Droga Mamo Kubusia, aby wspomagać rozwój intelektualny dziecka należy codziennie prowadzić ćwiczenia. W tej chwili ważne są ćwiczenia "Słucham i uczę się mówić" (www.arson.pl) oraz 5 pierwszych książeczek z programu "Kocham czytać" - www.we.pl.
Z całą odpowiedzialnością odradzam posłanie dziecka zbyt wcześnie do przedszkola. Dziecko powinno mówić i rozumieć reguły społeczne zanim rozpocznie edukację przedszkolną.
Serdecznie pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!