Wróć do strony głównej.
Kwietnia 25, 2024, 10:51:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Moja córka 4 lata i 4 miesiące nie mówi ani nie rozumie  (Przeczytany 8142 razy)
DominikaTatiana
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Listopada 28, 2016, 10:57:51 »

Witam. Córka ma opóźnienie psychoruchowe, ur o czasie, na USG główki wyszło lekkie niedotlenienie, teraz rezonans ok, EEG ok, badania genetyczne, słuchu i metaboliczne ok, wszystkie wyniki wychodzą w normie z tym że córka nie mówi nic nawet nie gaworzyla, ale także nie rozumie co się do niej mówi, nie sygnalizuje mi nic nie komunikuje się, nie wykonuje poleceń. Ciężko u niej z koncentracja i ze skupieniem uwagi. I chciałabym się dowiedzieć jak z nią pracować żeby w końcu ruszyła do przodu z mową. Bo praktycznie kontaktu z nią nie mam a autyzmu lekarze nie podejrzewają.
Zapisane
Hopkinsez
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #1 : Sierpnia 10, 2018, 05:43:29 »

Głównym forum forum jest kanał do opowiedzenia.
Zapisane

Natalia Antosz
Administrator
Jr. Member
*****
Wiadomości: 74


« Odpowiedz #2 : Wrzenia 17, 2018, 09:40:01 »

Szanowna Pani,

zachęcam do kontaktu z terapeutą MK, który pomoże Pani ustalić plan działania i powie, jak pracować z córką. Lista terapeutów MK znajduje się na stronie: www.szkolakrakowska.pl

Proszę wprowadzić program słuchowy "Słucham i uczę się mówić" - koniecznie w słuchawkach, 30 min. dziennie w sesjach po 5-8 min. Proszę zaopatrzyć się w podręcznik M. Korendo i J. Cieszyńskiej "Wczesna interwencja terapeutyczna". Tam znajdzie Pani ćwiczenia stymulujące wszystkie funkcje poznawcze, które należy niezwłocznie wprowadzić. Opis wszystkich ćwiczeń, dostosowanych do poziomu dziecka znajduje się w podręczniku.
Pozdrawiam,
Natalia Antosz
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!