Wróć do strony głównej.
Marca 29, 2024, 07:11:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Co jeszcze mogę zrobić? Proszę o przeczytanie i odpowiedź. Z góry dziękuję.  (Przeczytany 4096 razy)
Ipekisiak
Newbie
*
Wiadomości: 2


« : Padziernika 30, 2019, 10:20:35 »

Dzień dobry, jestem mamą 5 i 1/2 miesięcznej córki. Od urodzenia nie różnicuje ona płaczu, że jest głodna, ma mokro, jest zmęczona czy znudzona. Właściwie to wcale nie sygnalizuje, że jest głodna. Nie okazuje stanów emocjonalnych także mimiką twarzy. Córka się uśmiecha i śmieje w głos rozbawiona ale nie zawsze odpowiada uśmiechem na uśmiech. Kontakt wzrokowy jest dobry jak leży na plecach i na brzuchu ale w pionie jest tylko kilusekundowy. Jednak nie wyróżnia mnie matki spośród innych osób. Nie uspokaja się brana na ręce. Nie wyciąg rąk do dorosłego, żeby ją wziął na ręce. Ma dziwny rytm snu, zupełnie nieuporządkowany. Codziennie jej drzemki w ciągu dnia przypadają na inne godziny i potrafi zasnąć dosłownie w 5 sekund. Ponadto córka nie głuży ani nie gaworzy. Podświadomie czuję, że coś jest nie tak chociaż cała moja rodzina oraz lekarze (pediatra i neurolog) patrzą na mnie jak na wariatkę kiedy to mówię. Czy ja zwariowałam czy są to wczesne objawy autyzmu? Zapisałam nas do logopedy, na integrację sensoryczną i na konsultacje przesiewowe do stowarzyszenia zajmującego się dziećmi autystycznymi. Co jeszcze mam zrobić? Jak mam stymulować dziecko sama? Dodam, że córka jest rehabilitowana z powodu asymetrii ułożeniowej. Bardzo proszę o wszelką poradę.
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2019, 03:01:03 wysłane przez Ipekisiak » Zapisane
Ipekisiak
Newbie
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #1 : Listopada 03, 2019, 03:56:02 »

Czy są terapie dla tak małych dzieci? Czy Metoda Krakowska jest dla tak małych dzieci?
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2019, 12:48:56 wysłane przez Ipekisiak » Zapisane
todd
Newbie
*
Wiadomości: 25


« Odpowiedz #2 : Listopada 30, 2019, 10:26:08 »

Może być szczerze i brutalnie? Za wcześnie żeby się przejmować i czegokolwiek doszukiwać (mówię w kontekście autyzmu)
Zapisane
Natalia Antosz
Administrator
Jr. Member
*****
Wiadomości: 74


« Odpowiedz #3 : Stycznia 24, 2020, 10:48:17 »

Szanowni Państwo,

brak kontaktu wzrokowego i reakcji uśmiechem na uśmiech jest objawem niepokojącym. Nie wiem jak sytuacja wygląda aktualnie i czy rozwój dziecka wszedł na właściwe tory rozwoju, ale jeśli poprawa jest niewielka, należy wprowadzić ćwiczenia stymulujące rozwój maluszka. Wszystkie ćwiczenia opisane są w publikacji J. Cieszyńska, M. Korendo "Wczesna interwencja terapeutyczna". Na naszym blogu można znaleźć również informację, jak stymulować rozwój dziecka do 12 m-ca życia. https://centrummetodykrakowskiej.pl/blog/cwiczenia-wspierajace-rozwoj-dziecka-do-12-miesiaca-zycia/

Pozdrawiam serdecznie,
Natalia Antosz
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!