Wróć do strony głównej.
Kwietnia 24, 2024, 09:55:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Poprawne czytanie  (Przeczytany 11691 razy)
TheChef
Newbie
*
Wiadomości: 2


« : Marca 11, 2011, 12:21:05 »

Witam.
Mam taki problem od dziecka miałem problemy z czytaniem miałem zaświadczenie o dysleksji mam juz 22 lata i teraz bardziej mnie ciągnie do książek przez ostanie lata, jest problem bo czytam średnio i nie robię żadnych postępów.Mam listę książek które chce przeczytać ale to będzie strata czasu bo mało co z tego zostanie mi w głowie.Gdy czytam to co jakieś czas przekręcam słowa nie czytam ze zrozumieniem bo nie potrafię może jakieś proste teksty tylko rozumie ,na głoś to całkiem kiepsko czytam do tego cicho chyba że sam do siebie czytam to może mi to łatwiej wychodzi.Chciałem się dowiedzieć czy jest jakaś możliwość żeby to opanować albo żeby lepiej czytać jestem załamany.
Zapisane
TheChef
Newbie
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #1 : Marca 17, 2011, 09:57:47 »

Odpowie mi ktoś na to pytanie?
Zapisane
Administrator
Administrator
Newbie
*****
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #2 : Marca 21, 2011, 11:43:06 »

Witam,
Pani Profesor wkrótce Panu odpowie.
Pozdrawiam,
Magdalena Gaweł
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #3 : Marca 22, 2011, 12:12:49 »

Szanowny Panie, jeśli ma Pan motywację do ćwiczeń jest duża szansa na poprawienie umiejętności czytania ze zrozumieniem. Jednak najpierw trzeba poćwiczyć szybkie rozpoznawanie sylab. Polecam "Czytanie programowane"  K. Sedivy (www.we.pl). Może Pan przygotować sobie zestawy różnych sylab i wyrazów napisanych na oddzielnych kartonikach i odkładając je kolejno (jak karty d gry) czytać głośno. W początkowym etapie wart, by ktoś Pana wspierał (może dziewczyna, koleżanka, rodzeństwo).
Serdecznie pozdrawiam

JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!