Wróć do strony głównej.
Kwietnia 26, 2024, 12:12:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5]
  Drukuj  
Autor Wątek: 4 miesięczne dziecko - niepokojące objawy  (Przeczytany 72053 razy)
NataliaP
Newbie
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #60 : Marca 11, 2021, 07:37:24 »

Witam serdecznie, u nas dużo postępów ale tez jest coś co mnie martwi.... Corka 12 miesięcy: pojawiły się słowa- mama tata dada papa baba. Pojawiły się gesty od 8 miesiąca i są do dziś- brawo, kosi kosi, papa, pokazuje oko ucho włosy na lalce na rodzicach, na sobie pokazuje tylko włosy, wie jak robi autko i odpowiednio się nim bawi, przytula lale, robi aaaa gdy lala śpi.... dużo jest tych pozytywnych rzeczy. W 12 miesiącu pojawiło się dzielenie wszystkim co je i podawanie wszystkich zabawek i jedzenia oraz pukanie we wszytsko co wydaje dźwięk. W 10 miesiącu pojawił się palec wskazujący: wskazywała rzeczy w książce i na zabawkach, palec był wykorzystywany dość często. Teraz od tygodnia coś się podziało.... zamiast paluszka pojawiła się cała rączka, zamiast wskazywać w książce to chce podawać i pukać......bardzo mnie to martwi! Oczywiście jest czasami tak ze pokaże coś tym paluszkiem ale rzadko to robi w ostatnim tygodniu...
Jak mogę to z nią ćwiczyć? Czy to może buc początek autyzmu?
Powiem na koniec, ze pod względem emocjonalnym i społecznym rozwija się prawidłowo. Proszę o radę. Pozdrawiam Mama
Zapisane
solarcattwo
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #61 : Czerwca 16, 2021, 10:02:46 »

Mój syn jest bardzo towarzyski - uśmiecha się praktycznie cały czas i do wszystkich. Tak było zawsze. Corka zdecydowanie robi postępy, ale to wciąż lata świetlne w porównaniu z jej bratem.
Zapisane

alphayash
Newbie
*
Wiadomości: 2


WWW
« Odpowiedz #62 : Wrzenia 30, 2022, 12:30:31 »

Mój syn jest bardzo towarzyski - uśmiecha się praktycznie cały czas i do wszystkich. Tak było zawsze. Corka zdecydowanie robi postępy, ale to wciąż lata świetlne w porównaniu z jej bratem.
https://vidmate.me https://momix.uno https://futemax.uno

This Make so much sense
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2022, 11:42:29 wysłane przez alphayash » Zapisane

JacksonLeo
Newbie
*
Wiadomości: 1


WWW
« Odpowiedz #63 : Grudnia 08, 2022, 10:04:15 »

Milenka88 nie poddawaj sie, bo rzeczywiscie mozg jest plastyczny, tylko baw sie zMala, masuj, tul i stymuluj.
U nas kontakt poprawil sie, gdy Maly skonczyl 5 miesiecy, ale gdy ja jestem smutna, zalamana, to kontakt jest gorszy i tu rzeczywiscie jest duza zaleznosc, dlatego trzeba zacisnac zeby, uwierzyc,ze bedzie dobrze i stymulowac i akceptowac.

Należy pamiętać, że każde dziecko jest inne i inaczej reaguje na różne bodźce. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to poświęcić dziecku dużo miłości i odpowiedzieć na jego potrzeby. Rozmawiaj z nimi, przytulaj je i okazuj im miłość. Postaraj się ustalić rutynę i bądź konsekwentny. Czytaj im, pokazuj obrazki i baw się z nimi. Daj im wiele okazji do eksploracji i odkrywania. W miarę jak Twoje dziecko rośnie i rozwija się, możesz wprowadzić bardziej stymulujące zajęcia, które pomogą rozwinąć jego zdolności motoryczne i poznawcze. Możesz również rozważyć zapisanie dziecka na zajęcia muzyczne lub ruchowe, ponieważ może to pomóc w poprawie jego umiejętności społecznych.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!