Wróć do strony głównej.
Kwietnia 16, 2024, 04:38:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: mylenie paradygmatów  (Przeczytany 5078 razy)
Martyna Chmielewska
Newbie
*
Wiadomości: 2


« : Padziernika 21, 2020, 07:05:06 »

Szanowna Pani Profesor,
Problem dotyczy chłopca (4lata). Rok temu wprowadziłam samogłoski, chłopiec rozpoznawał, nazywał itd.  Następnie pierwsze sylaby otwarte (PA< PO.. itd) Chłopiec opanował bez większego problemu, potem kolejny zestaw sylab (MA, MO...). Oczywiście miesza mu się niesamowicie np. PA jest dla niego MA (stosowałam gesty wizualizacyjne ) Nadal się myli (zgodnie z sugestią prof. Orlowskiej-Popek więcej ćwiczeń lewopółkulowych- tak robię). Ale problem pojawił się 2 tygodnie temu, kiedy samogłoski są również dla niego sylabami np. A to PA lub MA; U to PU lub MU; E to PE lub ME itd.   Jestem po całym wakacyjnym cyklu szkoleń, ale i tak nie wiem co robić:( Czy wrócić jeszcze raz do utrwalania samogłosek ?
Zapisane
olababilec
Global Moderator
Newbie
*****
Wiadomości: 37


« Odpowiedz #1 : Grudnia 07, 2020, 11:55:02 »

Szanowna Pani,

Proszę spróbować wprowadzić ćwiczenia różnicowania samogłosek i sylab. Np rozkłądamy trzy samogłoski A O U i trzy sylaby PA PO PU i prosimy dziecko o ułożenie " tu PA tu A". Jak dziecko nie będzie miało tu problemów, prosze przejść do różnicowania sylab.

Z poważaniem,

Aleksandra Babilec
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!