- Szkolenia
- Warsztaty Metody Krakowskiej - Holistyczna stymulacja rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym. - 17-18 maja 2025
Warsztaty Metody Krakowskiej - Holistyczna stymulacja rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym.
Dwudniowe szkolenie z obszaru Metody Krakowskiej - stymulacja rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym, czyli jak przedszkole może nadać dziecku moc.
Program szkolenia (po drobnej zmianie):
Dzień 1
Sobota (17.05.2025r.):
- 8:30 - 10:00 Rozwój dominacji stronnej, metody badania; prof. Jagoda Cieszyńska-Rożek
- 10:15 - 13:15 Zaburzenia rozwoju: alalia, ADHD, zespół Aspergera, spektrum autyzmu; dr hab. Marta Korendo prof. UKEN
- 14:00 - 16:00 Ćwiczenia funkcji poznawczych warunkujących rozwój mowy; dr hab. Marta Korendo prof. UKEN
- 16:15 - 18:15 Matematyka w Metodzie Krakowskiej; mgr Agata Dębicka-Cieszyńska
Niedziela (18.05.2025r.):
- 8:30 - 11:00 Zagrożenie dysleksją, test SWM; dr hab. Marta Korendo prof. UKEN
- 11:15 - 15:45 Symultaniczno-Sekwencyjna Nauka Czytania; prof. Jagoda Cieszyńska-Rożek
*godziny w trakcie szkoleń mogą ulec niewielkiej zmianie
Szkolenie odbędzie się w dużej sali wykładowej w miejscowości Śrem przy ul. A. Mickiewicza 89 (wielkopolska, koło Poznania). Podczas szkolenia będzie stoisko sprzedażowe, gdzie będzie można zakupić pomoce dydaktyczne oraz bezpłatny catering.
Tego nie można przegapić!
17-18 maja 2025
Organizator:
Wolne miejsca: ZAPISY ZAKOŃCZONE
Prowadzący: Jagoda Cieszyńska, Marta Korendo, Agata Dębicka-Cieszyńska
Opiekun: Cena: 1,000.00 zł
Prowadzący
Prof. Jagoda Cieszyńska pracuje w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie w Katedrze Logopedii. Przez 28 lat była psychologiem-logopedą w Zespole Diagnozy i Terapii, a obecnie pełni funkcję dyrektora merytorycznego w Centrum Metody Krakowskiej. Prowadzi badania naukowe obejmujące zagadnienia dotyczące problemów związanych z dysleksją, dwujęzycznością i dyglosją, nabywania i rozwoju systemu językowego dzieci niesłyszących, metod diagnozowania dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej (autystycznych, z alalią, z afazją, z Zespołem Aspergera z porażeniem mózgowym oraz obniżeniem sprawności intelektualnej) i metod badania rozwoju funkcji poznawczych u dzieci w wieku niemowlęcym, poniemowlęcym i przedszkolnym.
Jest członkiem:
- Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Logopedycznego,
- Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niesłyszących i Autystycznych „Effatha” oraz jego opiekunem merytorycznym,
- Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Pełni funkcje:
- Zastępcy przewodniczącego Komisji Zaburzeń Mowy przy Polskim Komitecie Językoznawczym PAN,
- Członka Zarządu Polskiego Towarzystwa Logopedycznego.
Publikacje
Dr hab. Marta Korendo prof. UKEN jest filologiem polskim, psychologiem, logopedą i neurologopedą, profesorem krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego. Prowadzi diagnozę i terapię dzieci z różnymi zaburzeniami komunikacji językowej – autystycznych, z zespołem Aspergera, z zespołem Downa, alalią, afazją dziecięcą, dyslektycznych i niesłyszących. Naukowe zainteresowania kieruje głównie w stronę znaczenia języka dla procesów poznawczych i społecznych, skutecznych sposobów budowania systemu językowego w umysłach dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi ora dzieci dwu- i wielojezycznych. Jest autorką ponad 40 artykułów opisujących problemy komunikacyjne oraz ich przyczyny i sposoby terapii, monografii „Jak dzieci niesłyszące czytają teksty podręczników szkolnych” (2009) i „Językowa interpretacja świata w wypowiedziach osób z zespołem Aspergera” (2013) oraz współautorką „Wczesnej interwencji terapeutycznej” (2007) i testu (SWM) do badania zagrożenia dysleksją. Aktywnie współpracuje ze środowiskiem praktyków-terapeutów oraz rodziców, upowszechniając wiedzę o sposobach stymulacji i terapii funkcji językowych i poznawczych.
Publikacje
Mgr Agata Dębicka-Cieszyńska - ukończyła studia psychologiczne na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest również absolwentką studiów podyplomowych: Wczesna interwencja terapeutyczna i logopedyczna - wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego im. K.E.N. w Krakowie. Prowadzone przez nią podczas studiów badania naukowe dotyczyły kształtowania się lateralizacji funkcji i jej wpływu na występowanie dysleksji i zaburzeń mowy. Współpracowała z Katedrą Logopedii i Lingwistyki Edukacyjnej przygotowując wspólnie z prof. zw. dr hab. Jagodą Cieszyńską oraz dr hab. prof. UKEN Martą Korendo - Przesiewowy test do badania zagrożenia dysleksją (Test SWM). Jest współzałożycielem Centrum Metody Krakowskiej gdzie pracuje jako terapeuta. W obszarze jej zainteresowań znajdują się metody pracy z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum Autyzmu, kształtowanie się dominacji stronnej u dzieci, wczesna nauka czytania, problemy zagrożenia dysleksją oraz trudności w czytaniu i pisaniu. W swej pracy stosuje elementy MTG – Manualnego Torowania Głosek. W Centrum Metody Krakowskiej® pełni również funkcję grafika – zajmuje się projektowaniem identyfikacji wizualnej firmy jak również tworzeniem wszelkiej grafiki użytkowej oraz przygotowywaniem materiałów do druku. Jest autorką lub współautorką wielu pomocy ułatwiających prowadzenie terapii neurobiologicznej i przeznaczonych dla dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej i innymi zakłóceniami rozwoju jak również książeczek dla dzieci tworzonych w oparciu o Symultaniczno-Sekwencyjna Naukę Czytania®.
Ukończyła kurs Discover Numicon at Foundation Stage w Oxford University Press w Londynie.
W CMK stworzyła i opracowała program warsztatów łączących naukę czytania i wczesną naukę matematyki "Czytam i liczę SENSYLAB"
Hobbystycznie zajmuje się również projektowaniem i stylizacją wnętrz.