Centrum Metody Krakowskiej - Serwis Logopedyczny - Blog
Blog
   30.05.2019
Zachęcamy do przeczytania wywiadu z dr Ewą Bielendą-Mazur, która odpowiada na pytania dotyczące zaburzeń rozwoju mowy. Dowiecie się Państwo m.in. jakie symptomy podczas rozwoju dziecka powinny wzbudzać niepokój, czym charakteryzuje się alalia oraz kiedy powinniśmy udać się z do specjalisty.
czytaj dalej
   23.05.2019

Rozwój percepcji słuchowej w ostatnim roku przed podjęciem obowiązku szkolnego jest niezwykle istotny w kontekście przyszłej edukacji dziecka. W dzisiejszym wpisie znajdziecie Państwo ćwiczenia stymulujące percepcje słuchową w tym okresie rozwoju. 

czytaj dalej
   16.05.2019

Jak wynika z przeprowadzonych eksperymentów, noworodki rozpoznają te same dźwięki, których słuchały podczas trzech ostatnich miesięcy ciąży. W związku z tym, iż w siódmym miesiącu ciąży kształtują się różnice w preferencji odbioru oraz przetwarzaniu bodźców w obu półkulach mózgu, warto rozpocząć ćwiczenia przygotowujące do osiągnięcia tych umiejętności. Propozycje tego typu ćwiczeń ...

czytaj dalej
   09.05.2019

Zaburzenia linearności i ich konsekwencje w nauce czytania i pisania to temat poruszany w artykule prof. Jagody Cieszyńskiej-Rożek. Zachęcamy do zapoznania się z nową definicją dysleksji, którą prezentuje autorka oraz zgłębienia wiedzy dotyczącej lewej półkuli i jej niezwykle istotnej roli w procesie dekodowania pisma. 

czytaj dalej